„Įrenginys ne didesnis už pašto ženklą! Ateina sensacija. Gali radikaliai pakeisti degalų ateitį“ (Foto)  ()

Imituoja natūralius procesus.


Mokslininkė Lawrence'o Berkeley laboratorijoje
Mokslininkė Lawrence'o Berkeley laboratorijoje
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=JmEhoFH4e4s&t=107s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nacionalinės laboratorijos, pavadintos Lawrence'o Berkeley vardu, mokslininkų komanda padarė proveržį tvariosios energijos srityje, sukurdama kompaktišką dirbtinį lapą, kuris, naudodamas tik saulės šviesą, gali paversti anglies dioksidą skystu kuru.

Šis atradimas gali radikaliai pakeisti degalų ir chemijos gamybos ateitį.

[Vokietija] Puikus būdas sumažinti šildymo sąskaitas net iki 30 %! Išmanieji radiatorių termostatai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna (Video)

Nuostabiai geros kainos!

Gausus komplektas

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Tuya; Zigbee; APP; Alexa; Google Home ir t. t.

Išsamiau

Tyrimas, atliktas kaip „Liquid Sunlight Alliance“ iniciatyvos dalis, subūrė daugiau nei 100 mokslininkų iš viso pasaulio. Įrenginys, kuris yra ne didesnis už pašto ženklą, sujungia fotoaktyvias perovskito (kalcio titano oksidas) pagrindu pagamintas medžiagas ir katalizinį varį.

 

Vietoj chlorofilo, kaip tikruose lapuose, sudėtingoms cheminėms reakcijoms valdyti naudojami novatoriški fotoabsorberiai ir elektrokatalizatoriai, kruopščiai sukurti pagal natūralius fermentus.

Pagrindinis iššūkis buvo atkurti fotosintezės principus dirbtinėje sistemoje, galinčioje efektyviai naudoti saulės šviesą.

Bandymų metu pavyko pasiekti stabilų procesą, kurio metu CO₂ paverčiamas anglies molekulėmis, reikalingomis kurui ir plastikui gaminti.

Šis sprendimas ypač aktualus ten, kur sunku pritaikyti elektros energiją, pavyzdžiui, aviacijoje.

 

Kūrėjai pabrėžia, kad nors sistema vis dar veikia laboratorinėmis sąlygomis, jos stabilumas ir mastelio keitimo potencialas daro šią technologiją perspektyvia.

Sėkmingas dirbtinės fotosintezės demonstravimas tokiu kompaktišku formatu stumia mokslą į kitą žingsnį – Saulės energijos ir anglies dioksido pavertimo naudingais ištekliais procesų komercializavimą.

Dirbtinio lapo, imituojančio natūralius procesus, sukūrimas yra vienas svarbiausių žingsnių kuriant ateičiai tvarius energijos šaltinius.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(0)
(10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: