„Šimtai milijardų investicijų!“ Baltijos jūroje prasideda revoliucija. Ar Lietuva nepramiegos šanso?  ()

Naujas turistų traukos objektas? Taip, tai įmanoma.



© Aplaice (CC BY-SA 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Baltic_Sea_in_its_region.svg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip interviu „Strefa Biznesu“ pabrėžia Lenkijos vėjo energetikos asociacijos viceprezidentas Piotras Czopekas, jūrinė vėjo energija yra ne tik švarios energijos ateitis ir galingas postūmis Lenkijos verslui. Investicijos į vėjo jėgainių parkus Baltijos jūroje galėtų tapti nauju turistų traukos objektu ir įkvėpti naujos gyvybės pakrančių bendruomenėms.

„Galėtų atsirasti nauja turizmo šaka“, – teigia jis.

Nauja pakrantės varomoji jėga

Jūrinė vėjo energija turėtų būti vienas iš Lenkijos energetikos transformacijos ramsčių. Tai ne tik švarios, mažai teršiančios energijos šaltinis namų ūkiams ir pramonei, bet ir plėtros galimybė Lenkijos įmonėms bei vietos bendruomenėms.

„Tai reiškia šimtus milijardų zlotų investicijų ir galimybę Lenkijos įmonėms tapti šios rinkos dalimi. Tai taip pat postūmis įmonėms, kurioms reikia žaliosios energijos tolesnei plėtrai“, – interviu su strefabiznesu.pl aiškina Lenkijos vėjo energetikos asociacijos viceprezidentas Piotras Czopekas.

[Mažiausia kaina istorijoje!] 2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video, „ABIR WD8“ atsiliepimai)
6327

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

Jis pabrėžia, kad vystant vėjo jėgainių parkus, keisis ir šiaurės Lenkijos ekonomika. Nauji aptarnavimo uostai, įrengimo bazės ir logistikos įrenginiai pritrauks investuotojus ir specialistus, o kartu su jais – ir gyventojus.

„Šios mažos Lebos ir Ustkos bendruomenės, kurios iki šiol gyveno iš žvejybos ir turizmo, įgis naujų pajamų ir darbo vietų šaltinių. Keli šimtai žmonių kiekvienoje aptarnavimo bazėje reiškia tūkstančius naujų gyventojų ir klientų vietos verslui“, – priduria Czopekas. 

Ar vėjo jėgainės susitaikys su žvejyba?

 

Taip pat kyla klausimų dėl vėjo jėgainių poveikio tradicinei žvejybai.

„Problema – mažėjanti žuvų populiacija Baltijos jūroje, kurią lemia nuolatinė klimato kaita ir ES žvejybos apribojimai. Žuvininkystė regione jau daugelį metų mažėja ir keičia savo pobūdį, daugiausia dėmesio skiriant rekreaciniam turizmui“, – aiškina jis.

Jo nuomone, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas ir energetikos pertvarka ilgainiui iš tikrųjų galėtų pagerinti Baltijos ekosistemos sveikatą.

Vėjo jėgainės – turistų traukos objektas? Taip, tai įmanoma

 

Nauji vėjo jėgainių parkai Baltijos jūroje taip pat gali tapti netikėtu turistų traukos objektu. Pasak Piotro Czopeko, vis daugiau žmonių norės savo akimis pamatyti milžiniškas turbinas, stovinčias ant jūros.

„Tai visiškai naujas elementas Baltijos jūroje. Manau, daugelis žmonių nuspręs leistis į kruizą po vėjo jėgainių parkus, kad juos iš arti pamatytų. Tai bus postūmis kelionių organizatoriams ir apskritai pakrančių turizmui“, – prognozuoja jis.

Ekspertas taip pat patikina, kad susirūpinimas dėl vaizdo iš paplūdimių bus nepagrįstas.

„Turbinos bus įrengtos pakankamai toli nuo kranto, kad jų nematytų paplūdimio lankytojai“, – tikina jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(2)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()