Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Creatium 2011-09-25 11:06
Jau naudojama 19,6%? Maniau, kad vos kelis procentus gaminam. Tai iš esmės liko nebe daug mums, vos keli procentai iki tikslo. O metų dar daug yra. Ar aš kažko nesuprantu? Atidarys va per kelis metus Šilalės rajone visą parką jėgainių ir liks kokie 3 procentai iki tikslo.
blizzard 2011-09-25 11:32
19,6proc? no way.. gal suklydo..
tiek daug pagaminam jau? kad pas mus tų malūnų vos keliatas yra per visą šalį.. arba apsiskaičiavo arba aš nesuprantu tada kam mum atominė elektrinė..
Vytautas 2011-09-25 11:44
Tai oficialūs energetikos ministerijos duomenys. Turbūt vertinamas energijos poreikio didėjimas ir pagal tai sprendžiama apie būsimus iššūkius pasiekiant reikiamus procentus.
mobilunkas 2011-09-25 12:15
anglys, dujos ir nafta irgi atsinaujinantys saltiniai, tik kad mes naudojam greiciau nei jie speja atsinaujint. lygiai tokia pat problema galim sukelt su biomase, kad nespesim tiek augint, kokie poreikiai bus. nors is tiesu mes net nezinom koks naftos atsinaujinimo greitis, tad jei deguonies atmosferoj nemazeja vadinasi dar pusiausvyroj esam
immortallt 2011-09-25 13:03
Atsinaujina viskas, bet imkim protingus terminus, akmens anglis ir nafta formuojasi tukstancius, milijonus metu. Biokuras daug daug greiciau. Tiek siaudai ir siuksles - per metus, tiek pvz zilviciai. Is 1ha per metus isauginama vidutiniskai 40MWh ir iki 60MWh, kadangi LT pagal oficialius duomenis yra apie 200.000-300.000 ha laisvos tinkamos zemes tokiam reikalui, tai gali pasiskaiciuot, kiek galime issiauginti: 8TWh energijos laisvai.
Cia pateikiami 19.8% ieina ir kurenimas malkomis Nes tai irgi energijos saltinis ir Kauno hidroelektrine ir visi kiti panasus.
P.S. Lietuvoje yra ne viena biokuro elektrine, bet deja sukuria kazkodel isskirtines salygas didiesiems gigantams kurenamiems dujomis. Jei sudarytu vienodas salygas pasiektume tuos 23% dar iki 2018 metu
Robinis 2011-09-25 13:20
Mazu maziausia turi but 50-60 proc iki 2020metu.
Karvė 2011-09-25 13:27
Tikiuosi ministras atkreips dėmesį į tavo svarbią argumentuotą nuomonę!
T 2011-09-25 14:09
Vien Vilniaus biokuru kūrenamos elektrinės galia 60 MW, tai sudaro apie 5 proc, viso Lietuvos elektros balanso, Kauno HE vidutinis galingumas 40 MW, tai sudaro apie 3 proc. elektros balanso. Dar yra daugiau kaip 10 biokuru kūrenamų elektrinių, kuriu galia irgi apie 60+ MW. Tai ir susidaro tie 19+ proc.
Mantas R 2011-09-25 14:32
Kad tiek pagaminam tai tikiu, bet esmė, kad 2009 pagaminom 0,2% daugiau. Reiškias, turim didinti, bet skaičius mažėja. Viskas pagal planą
Dzastis 2011-09-25 14:37
TurbÅ«t atvykÄ—liai iÅ¡ Azijos mina pedalius kokiam požemy, kad tokį aukÅ¡tÄ… atsinaujinanÄ
immortallt 2011-09-25 14:57
Gal gali pasidalinti savo informacijos saltiniu ? Sunkiai sekas ieskot detalesnes info
Nerkashis 2011-09-25 19:21
Skaičiai ir mane nustebino. Gal Lubys savo saulės jėgainę atidarė? (juokauju)
Būtų 10proc. patikėčiau.
sigun 2011-09-25 19:46
Žilvičių sodinimui, derliui nuimti, žemės tręšimui irgi reikalinga energija. Vertimas elektra ir šiluma taip pat toli gražu ne 100% naudingumo koeficientas. Jau nekalbant apie CO2.
Visų skaičiavimų nepateiksiu, bet jie yra labai geroje knygoje: Sustainable Energy - without the hot air, David JC MacKay
Skirtingai nuo žurnalistų tauškalų, viskas pateikiama su SKAIČIAIS. Taip pat paskaičiuojama ar tai išgelbės visus. Knyga laisvai prieinama internete. Pati knyga parašyta labai paprastu stiliumi, kad net per fizikos pamokas varnas šaudžiusiam dašustų, bet gale yra ir sudėtingesni skaičiavimai gurmanams
technologas 2011-09-25 19:54
Nereikia taip žiauriai su žmonėmis elgtis. Visi nori, kad vartojimo balius niekad nesibaigtų, kad ištisai galėtume piltis pigų benziną į bakus ir važiuoti važiuoti. Niekas nenori girdėti apie problemas su vėjo, saulės energija, kad biodyzeliną/bioetanolį reikia pirmiausia užauginti, tik duokit mums, duokit. Nieks nemato koks vamzdiec ateina.
T 2011-09-25 21:02
Šiaip tai rinkau duomenis iš skirtingų šaltinių.
Štai nuoroda, kur minima 60 MW Vilniaus elektrinė pritaikyta kūrenti biokurą (4 pastraipa).
http://www.vilniaus-energija.lt/aboutus_technical.php
Čia duomenys kiek vėjo elektrinės pagamina elektros.
http://www.litgrid.eu/index.php?-1233275055
Alfredukas 2011-09-25 22:20
Dabar esamus % bepigu rodyti, kai ta energija gamina hidro elektrines, kurios jau stovi nuo senoves... Tai ir duoda atrodytu, nebloga procenta. O istatymus ir poistatiminius aktus, kazkodel tik snekama, kad reikia keisti, bet jei kas domisi, tai tame jokios rimtesnes pazangos nera!
Mano aritmetika butu (tikiuosi paprasta ir visiem suprantama): Jei atomine elektrine statom, tai kiekvienam is musu tenka apie 400-500Lt nasta (tarkim visam elektrines gyvavimo laikui, sakykim 30 ar 50m). O tos jegaines pagaminama energijos galia turetu apie 0,4kW (400W) vienam gyventojui. Vienos kilovatvalandes kaina atomineje elektrineje (pagal mano skaiciavimus) butu apie 2.8 Ct vienai kWh. jei ji egzistuotu 50 metu. Grazu! O ar kas nors gali patiketi tokiais skaiciais? Tikiuosi, kad ne. Tai kas nori pasipelnyti?
O dabar paziurekim, kiek tai kainuotu, jei kiekvienas gyventojas isigytu vejo, saules, geotermine, osmosine, silumine, ar kitokia jegaine. Pagal energijos gavybos rusi, investicija be abejones butu labai ivairi, bet jei lyginti su vejo energetika, tai 0,4kWh galia, vertinant, kad jos nominalus galingumas duoda 0,3-0,25 deklaruojamo nominalaus galingumo, tektu statyti apie 1,5kw jegaines vienam statistiniam gyventojui. Tai, priklausomai nuo to, kiek bus i tokios galios jegainiu gamybai investuota, tokiai jegainei tarkim tektu "sukisti" 10000Lt. (labai nepalankiu atveju, ir tik dabartinemis kainomis!) Per tuos pacius 50metu, gaunant is tokios jegaines norimus statistinius 400W,( cia ir gyventojo ir pramones sunaudota energija vienam statistiniam gyventojui), apie 5,7Ct. kWh kaina!. Manau, kad tokiu skaiciumi jau galima butu patiketi, nes tai nebutu kontroliuojama visokio plauko energetiku ir energijos perpaskirstytoju. Atvirksciai, tokie parazitai butu priversti supirkineti energija, kad galetu ja perpardavineti, noredami toliau egzistuoti. Zinoma, prireiktu visus vartotojus laikyti bendrame energetiniame tinkle, kad tolygiai pasiskirstytu energija laike ir realiu apkrovu diapazone, bet tai neturetu zenkliai isauginti kainos. Jei butu kitaip, tai vel reiktu ieskoti naujo sprendimo.
Dabar pats idomiausimas klausimelis: ar bent pro akies plyseli, pamatys tai energetikos ministras ar bent jo patarejai? Jei ir pamatys, tai pavadins kliedesiais, nes tai niekaip nepapildo pinigines turinio...
immortallt 2011-09-25 22:25
Tai nejau tavo poziuris: kadangi negalime padaryti 100% CO2 free, tai nieko nedaryt ? Be to, jei visa energija pasigaminsime is atsinaujinanciu, pereisime ant elektra varomos technikos - is kur tas CO2 atsiras ? Skaiciai yra gerai, bet kai nesupranti iki galo, kas slypi su skaiciais ir ka su jais gali padaryti, tai galima labai graziai manipuliuoti zmonemis. Be to, nepatikrintais skaiciais negali buti garantuotas, o tikrint trunka. Tuos kuriuos pats pateikiau - tikrinau ir ne karta ir is ivairiu saltiniu bei praktikos.
visi MWh ir TWh yra tikri skaiciai ir realus, tik apie efektyvuma kai kalbi, tai yra, biokuras gamina ~1/3 elektros ir 2/3 silumos. Efektyvumas cia atsiranda tame, kad perdavimo tinklai energija perduoda ne 100% energijos o dali praranda, taciau! del decentralizacijos nuostoliai sumazinami!
immortallt 2011-09-26 12:52
Kiek tavo skaiciai lauzti is pirsto Pradziai galetum pasakyti, kokio galingumo tavo atomine ir kiek jinai kainuoja anot taves.
Siais metais patvirtino projekta, pagal kuri ruosiamas naujas istatymas su visais postatyminiais aktais. Kiek zinau, pavasario sesijai turi buti pristatytas visas projektas ir svarstomas.
Skaiciuodamas alternatyvia energija skaiciukai pas tave geroooookai per grazus, tad galetum pateikti kazka daugiau nei nuleistus is oro. Pateik pradinius, is kuriu gauni tokias grozybes. (savadarbiu gal neskaiciuojam)
P.S. vidutiniskai rugseji vejo jegaines pagamino 1.1GWh per diena. O ju pas mus beveik nera...
Alfredukas 2011-09-26 17:39
Ne taip jau ir is pirsto lauzta! Remiausi viesai kalbamais skaiciais, kuriu tiksliai dar gal niekas nezino. Priimiau, kad atomine bus 1,3GW galios, o pastatymui bus sunaudota 12 milijardu litu, o elektrine tarnaus iki 50 metu. Taigi ka perlenkiau, tai kilovatvalandes kaina gal ne 2,8 o 2,1 ct. Jei kas rodo kitokius skaicius, tai apie tai reiktu ju paklausti. Bet man atrodo, kad is atomines nauda tures tik interesu grupes. Nezinome dar ir to, kiek galios tikrumoje reikia Lietuvai, nezinome kiek musu palikuonims dar kainuos uzdaryta elektrine. Dar dristu teigti, kad atomine energija nera tokia jau svari, kaip mums persa tokia minti. Patikimumas nors ir aukstas, bet ne apsoliutus! Energija, kuria gamta laike urano rudos pavidale, dabar atpalaiduojama. CO2 zinoma nera, bet papildomos silomos Zeme gauna. Ir pasakykit man, kodel elektrines aplinkiniuose rajonuose nesiveisia erkes, kai visur ju yra? Taigi dar daug kas viesai nepasakyta apie atomines "nauda". Kaip ir nepasakyta, kodel konkretu vartotoja elektra pasiekia uz 20-teriopa kaina. Esu isitikines, kad norima visais imanomais budais, neisileisti tikrai zalios energijos, kuri gali buti konkurenciga atominei. Cia daug dar galima butu kalbeti, bet zinau viena: suva loja, karavanas eina.
immortallt 2011-09-26 18:16
Erkiu ten nera, nes tuose rajonuose tiesiog nera pievu, kuriose ir veisiasi erkes.
12 milijardu litu Kalba eina nuo 14-20 milijardu ir tai be palukanu uz kapitala. Uzdarymo kastu irgi neitraukei, nors turi juos omeny. Elektros gamybos kastai taip pat yra jei neklistu 5ct/kwh pasaulio vidurkis. Kazkada, kai skaiciavau atomines elektrines elektros kaina, tai 31ct/kwh gavos minimaliai be uzdarymo kastu, elektros perdavimo, mokesciu ir t.t. O jau imant didesnes nei 5% palukanas, turint omeny mokescius, uzdaryma ir visa kita gautus apie 45-50ct/kwh. Kazkur man rodos blogai skaiciuoji, kad gauni 3ct/kwh. Beje, jei manai, kad pasigaminti paciam taip pigu elektra, tai kodel visi fabrikai to dar nedaro ? Kodel zmones masiskai neperka ? Butent, kad pametei kazkur skaicius
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Iki 2020 m. Lietuvoje 23 proc. energijos turi būti pagaminta iš atsinaujinančių energijos šaltinių