„Anonymous“ LANVA vadovui: „Megztuk, nepudrink žmonėms smegenų“  (13)

Tarptautinės programišių grupuotės „Anonymous“ nariu prisistatantis asmuo internete įkėlė pagiežingą tekstą, kuriame pateikia kontrargumentus Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) pirmininko Vyto Simanavičiaus nuomonei apie ACTA sutartį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Cituodamas įvairius šaltinius, save prisistatantis „Anonymous“ atstovu asmuo pateikia savo požiūrį, kodėl ACTA (prekybos sutartis dėl kovos su klastotėmis) yra žalinga. Keturių puslapių tekste argumentai persipina su įžeidimais V.Simanavičiaus atžvilgiu: jis nuolat vadinamas „Megztuku“ (tokią pravardę internautai LANVA pirmininkui įstatė dėl viename interviu darytos nuotraukos, kurioje jis vilki megztinį – aut. past.). Taip pat naudojami tokie žodžiai, kaip „svoločius“, „sistemos auka“, „kaušas“, „išgama“, „lochas“, jam siūloma „išsitrinti galvą“. Tokie teiginiai daugeliui kelia pagrįstų abejonių, ar save gerbianti ir kilniais tikslais prisidengianti pasaulinio lygio programišių grupuotė nusileistų iki tokio lygio asmeninių įžeidinėjimų. Piktinasi LANVA darbu Tekste pastebima, kad ACTA leis autorių teisių gynėjams daryti spaudimą interneto vartotojams grasinant kriminalinėmis sankcijomis už bendrininkavimą darant pažeidimus, ribos vartotojų laisvę internete. „Pasakyk mums, Megztuk, kaip tu planuoji gaudyti piratus, jeigu pagal ACTA sutartį IPT (interneto paslaugų tiekėjai – aut. past.) mūsų negalės sekti? <…> Kaip tu nustatai ir kaip iš viso gali ką nors įtarti piratavimu, jeigu neseki to vartotojo interneto srautų?“ – klausia teksto autorius.

V. Simanavičiui taip pat žeriama kritika dėl to, kad gindamas didžiąsias leidybines kompanijas, jis užmiršta daugumą interneto naršytojų: „Vietoje to, kad gintum mus, paprastus žmones, tu mus lygini su vagimis ir asocialiais asmenimis, kurie sėdi už tikrus nusikaltimus.“

Komentare nurodoma, kad ACTA suduos smūgį mažiems ir novatoriškiems projektams, sustabdys inovacijas. „Sakai, Megztuk, kad mes pasisakome prieš ACTA, nes per piratavimą varome biznį? Tu esi tiek žemai puolęs, kad paprastam žmogui, kuris nelabai suvokia savo galimybes internete, pudrini smegenis tokiomis nesąmonėmis. Gariūniniai laikai praėjo, iš piratavimo biznio nepasidarysi. Koks tikslas mokėti kokiam nors piratui, jeigu viską galima parsisiųsti nemokamai?“ – rašo anonimas.

Jis taip pat pastebi, kad, kitaip nei teigė V. Simanavičius, ne viena žmogaus teisių skaitmeninėje erdvėje gynimo organizacija yra išsakiusi nepritarimą ACTA sutarčiai.

Komentaras užbaigiamas teiginiu, kad visuotinio internautų pasipriešinimo sustabdyti nepavyks. „Tokie, kaip tu, nori mus užtildyti ir apdrabstyti purvais, bet… Pasaulyje nėra tiek cenzūros priemonių, kad mus užčiauptų, nėra tiek kalėjimų, kad mus visus susodintų, nėra tiek kulkų, kad mus visus iššaudytų, kadangi mes esame idėja. Atėjo laikai, kai žmogų galima pašalinti vieno gaiduko paspaudimu, bet idėjos yra neperšaunamos“, – rašoma tekste.

Įžeidimus ignoruoja

V. Simanavičius teigia dažnai internete randantis įvairių pasisakymų apie jį, tačiau į juos nekreipia dėmesio. „Nematau prasmės ką nors daryti šiuo klausimu. Matome, koks oponentų mentalitetas ir kultūra. Internete pilna visokių įžeidinėjančių puslapių ir tekstų, nekreipiame dėmesio į nesubrendusių asmenų rašinėjimus“, – sakė LANVA pirmininkas.

„Anonymous“ yra tarptautinė decentralizuota programišių grupuotė – ji neturi vieno aiškaus lyderio, o veiklą organizuoja kolektyviai. Prie šios organizacijos veiklos gali prisijungti bet kas, ir kiekvienas yra atsakingas už savo individualius veiksmus. Kitaip nei daugumoje kitų grupuočių, jos nariai nėra susiję ir, prisidengdami „Anonymous“ vardu, gali veikti pavieniui, nenurodydami, kas tokie yra.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Gediminas Gasiulis
(0)
(0)
(0)

Komentarai (13)