Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Simplicity 2012-08-22 12:34
Jei kiekvienam leisi nusipjaut vamzdžius, namams atsijungt nuo sistemos, tai tie ABai užsilenks ir išpardavinės vamzdžius metalo supirkėjams. Tuo pačiu valstybė neteks pajamų. Dėl to ir reikia nueit kryžiaus kelius, kad atsijungt. Centralizuotai galima tiekti tik šaltą vandenį, o karštu ir šildymu gali pasirūpinti kiekvienas individualiai arba kolektyviai visi daugiabučio gyventojai. Tiekti šilumą tokiu būdu, koks yra dabar — žmonių apiplėšinėjimas. Visi šilumos naudotojai sėkmingai susimoka ir už šildomus laukus, ir už trasų renovavimą, ir už nuolaidas pensininkams.
O dėl immortallt pasisakymų per daug krimstis nereikia. Turtingų tėvų išaugintas ir nesupranta, kad gali būti ir kitaip (pvz., 1500 litų į leteną, šeima ir būsto paskola). Na, bent jau žmogus dirba Lietuvos ir jos pensininkų labui (ne taip kaip mes, emigrantai)
kurmis 2012-08-22 13:14
Vilniaus miesto bėda yra ta, kad jis kvailai suprojektuotas. Važiuoji iš mikrorajono į kitą ir matai tokį vaizdą:gyvenvietė-miškas-gyvenvietė-miškas. Miestas išmėtytas po dalimis. Be to palyginus su kitais miestais reikia žymiai didesnius atstumus įveikti norėdamas pasiekti tikslą. Tai tas pats ir su šilumą. Ji turi keliauti žymiai didesnį atstumą, kol pasiekti radiatorius ir tuo pačių pakeliui šilumą prarandama žolei auginti dėl prasto šiluminės izoliacijos. Po to reikia vandenį vėl pakaitinti boilerinėse. Kuo miestas tankiau gyvenamas, tuo šilumos nuostoliai mažesni ir be abejo mažesnės išlaidos kaip ir transportui.
Beje man patinka, kai immortallt bando žmonės su runkelišku mąstymu apšviesti ir atvęsti juos į protą. Nes jau tikrai darosi graudu ir pikta skaityti verkšlenimus, dejonės, o patys pirštų nepajudina. Kalti kiti, bet ne jie.
Arthuras 2012-08-22 13:33
Taip, dalis teisybės jo mąstyme yra, bet tik dalis. Esmė tame, kad kalbant apie vieną žmogų, kuris uždirba kokius 1500-2000lt į rankas gal ir galima sakyti, kad jis pats kaltas, kad tik tiek uždirba. Tačiau overall tai yra tautos problema. Net su gerokai didesniu atlyginimu, nei vidutinis, Lietuvoje yra labai "ne kažką". Kad ir turint 2x2500lt į rankas, kuriant šeimą, perkant ar nuomojant būstą - pragyvenimas tikrai ne kažką.
kurmis 2012-08-22 13:58
Viskas priklauso nuo pačių žmonių poreikių, norų, įsipareigojimų. Visados daugiau norisi ir neatrodo, kad jau gana. Manai, kad Lietuvoje "ne kažką" galima leisti? Ir užsieny Vakarų kryptimi irgi ne kažkas geriau. Tik tai pačiam taip atrodo iš šalies, kol nesusiduri su tenykščią realybę. Ten tikrai nelengvesni pinigai kaip daugelis įsivaizduoja. Norėdamas kažką turėti visur tenka taupyti ne tik Lietuvoje. Pagal perkamąją galią bendrai panaikinius valiutų kainų skirtumus, tai Lietuva nelabai daug kuom atsilieka nuo Vakarų. Tik skirtumai jauciasi per valiutas, atrodo kad algos tenai didesnes ir panašiai, bet daugelis pamiršta ir išlaidas, jos - atitinkamos.
Arthuras 2012-08-22 14:23
Matai kame esmė, aš ir neteigiu, kad užsienyje yra neapsakomas rojus. Be abejo, niekur tais pinigais nelyja. Būtų nenormalu. Tačiau Lietuvoje yra keletas didelių problemų, tai kuro, maisto ir šildymo kainos. Jos yra absoliučiai neproporcingos lietuvių atlyginimams. Maistas Vakaruose prekybos centruose kainuoja gal tik 30-40 proc. daugiau, nei Lietuvoje, verčiant į vieną valiutą. O atlyginimai skiriasi 3-4 kartus, verčiant pinigus. Kuro kainos Vakaruose ir Lietuvoje yra beveik vienodos, tačiau vėl - atlyginimai tenais 3-4 kartus didesni. Šildymo kainos Lietuvoje yra apskritai kosminės, tačiau gal čia pajudėsim nors kiek į priekį, kai turėsime terminalą.
Dar reikia nepamiršti ir "tarptautinių" prekių - automobilių, elektronikos ir t.t. kuris LT ir Vakaruose kainuoja vienodai, tačiau vėl - tenais atlyginimai 3x didesni.
Ką mes galime padaryt? Na, eilinis žmogus gali tik daugiau dirbt. Valdžia galėtų taip pat prisidėti savo sprendimais. Be abejo, nesukursime gerovės tokios, kaip Vakaruose. Bet ne tame esmė - reikia tiesiog neneigti problemų. Jos iš tikrųjų egzistuoja.
O kai pasiklausai tokių, kaip immortallt, kurie gavo beveik brangiausią gyvenimo pirkinį - butą, iš tėvų - tai atrodo, kad Lietuvoje apskritai rojus(nors jei nebūtų gavęs, tai būtų vergavęs 30 metų bankui). Žinau ir dar piliečių, kurie uždirbdami taip pat labai kukliai, tačiau turėdami automobilius, namus, kuriuos nupirko tėvai, niekaip negali suprasti - ko jų kolegos taip laukia tų atlyginimų?..
sigun 2012-08-22 16:01
atsijunginėti ir jų atsiras daug. Tik dėl visai kitos priežasties. Skaičiavau, jog man dujinis boileris vonioje, elektrinis gyvatukas ir nedidelio galingumo elektrinis boileris virtuvėje atsipirktų per
5-6 metus. Tačiau neleidžiama atsijungti, nes sistema veiks tol kol tokių kaip aš name būtų keli. Atsiradus daugiau - neatlaikytų tinklai, neužtektų dujų. Čia toji esminė problema, dėl ko neleidžia lengvai atsijungti.
Naujuose namuose su autonominiu šildymu tai išspręsta geresne šilumine varža ir iš kart atvedus galingesnes komunikacijas. Kaip jau ankstesniame komentare minėjau - kažkiek padėtį išspręstų renovacija, t.y. gal būt kombinuojant pakaktų dabartinių senų komunikacijų ir jų nereiktų vesti iš naujo, tačiau renovacija beveik stovi vietoje.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Energetikų prognozė: ateinantis šildymo sezonas Lietuvoje bus brangiausias