„Toyota“ robotas padės neįgaliesiems  (0)

Japonijos bendrovė „Toyota“ sukūrė robotą, kuris, jos tvirtinimu, gali padėti neįgaliesiems ir žmonėms su ribotomis judėjimo galimybėmis atlikti kai kuriuos namų ūkio darbus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai penktadienį praneša „Toyota“. Naujasis Japonijos korporacijos kūrinys sveria tik 32 kg ir yra 113 cm aukščio. Robotas gali atnešti televizoriaus ar kito technikos prietaiso distancinio valdymo pultą, atkimšti butelį, praskleisti ar užtraukti užuolaidas ar žaliuzes. Specialiosiomis "rankomis" - manipuliatoriais - jis gali pakelti labai plonus objektus - pavyzdžiui, popieriaus lapą. Protingas robotas valdomas balso komandomis ar per planšetinį kompiuterį. Korporacija žada toliau tobulinti savo "kūdikį", kad galėtų kuo greičiau pasiūlyti jį serijinei gamybai.

Japonijoje žmonėms su ribotomis judėjimo galimybėmis rodomas didžiulis dėmesys, suteikiama visa įmanoma pagalba. Pavyzdžiui, japonų gamybos invalidų vežimėliai įrengti panaudojant naujausias technologijas - įtaisytas planšetinis kompiuteris, televizorius ar nuolatinė interneto prieiga jau nėra kažkas neįprasta šioje produkcijoje.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: