Premjeras: kovo mėnesį paaiškės, ar Lietuvoje bus statoma AE

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Marius18 2013-01-07 21:46
Pagarba Tau,tokio atsakymo ir tikejaus ,gini savo nuomone.Bet sis tautos samonejimas gan ilgai uzsites.
patalnius 2013-01-07 21:50
Viskas priklauso tik nuo to, kiek tokių žmonių bus ir kaip plačiai juos girdės
Nerkashis 2013-01-07 22:39
Manau, yra ir kita medalio pusė. Visiems puikiai nušviesta IAE atliekų saugyklos problema. ES keikia, rangovai plaunasi, o kalta valdžia. Tai apie kokią naują AE galima galvoti, jei šiukšlių nesusišluojam? Dėl to ir balsavau prieš. Nesu prieš AE, nebijau atomo, pats draugauju su energetikais. Bet valdžia savo efektyvumą ir socialumą įrodo darbais. Kaip beje ir tauta parodo, kokia ji "vieninga".
patalnius 2013-01-07 23:26
Tai leisk man pasitikslinti. Balsavai prieš AE vien dėl to, kad rangovai kurie yra realiai valdomi rusijos, nesugeba laiku atlikti darbų, kai statybos darbus AE būtų atlikę Japonai? Leisk paklausti, kuo tai susiję?
Nerkashis 2013-01-07 23:33
Na, ne mes kontroliuosim japonų darbą, o valdžia. Ji jau įrodė, kad nesugeba senosios uždaryt. Kaina iki 1mlrd. Tai kas dėsis, kai per tą mūsų valdžią pereis 6mlrd?
Arns 2013-01-07 23:56
Na aš nesutikčiau su patalniumi, kad daugiau nei viskas aišku. Čia palikta daug interesų, susikerta daug ekonominių dalykų ir principinių... 1. Rusija ir jos sferos. Nereikia hiperbolizuoti Rusijos baubo. Būtu šalia vokiečiai, elgtusi taip pat. Nes jei yra laisva rinka, kodėl ją reikia paleisti labai lengvai? Nes ir su tuo pačiu trečiuoju ES paketu kalbėkim atvirai, visoje Europoje bene vieninteliai kurie pasirinko patį drastiškiausią būdą susipykti su verslu (ir nereikia nė Rusijos, iš bet kurio verslo pabandyk atimti visą kąsnį, jis pradės urgzti). Plius dėl alternatyvos, kol kas nesame elektros tauta, tad net tas pats terminalas, jei nežinojai, orientuotas į dabartinį suvartojimą. Visokie ekspertai, kaip pvz Kuodis ir akcentuoja, jog jei jau kalbam apie mažinimą priklausomybę nuo dujų, tai ir ieškokim alternatyvų, o ne vystykim dešimtmečiams sistemą paremtą dujomis, tik atgabentomis iš kitur. 2. Nekiškime vėl Rusijos kortos. Atsiminkime visą istoriją. O ji tokia. Praėjusi Vilniaus prekybos grupe sukūrė "trigalvio slibino", vėliau perkrikštyto į LEO LT projektą. Pradėjo darbus, pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Latvija ir Estija. Atėjo rinkimai, naujoji valdžia išardė projektą, kaip labai blogą ir neskaidrų. Išvaikė daugumą darbuotojų iš tų susijusių įstaigų, iš Vilniaus prekybos nacionalizacijos būdu atkirpo Rytų skirtomuosius tinklus ir įkūrę Energetikos ministeriją bei LESTO. Su ja pradėjo naujos AE planavimo darbus. Traukė vėl pas latvius su estais pasirašinėti sutarčių. Bandė ir lenkus kviesti. straipsnių, iš kurių kiekvienas galėtu susidaryti savo realią nuomonę. O po to jau ir galimėtu klausti, ar visuomenė prisiima ilgametę atsakomybę su AE, ar nebus kokių nesklandumų jai bedirbant (kaip pvz Vokietijos sprendimas uždaryti visas AE), kad reiks ieškot finansavimo ar donoro uždarymui ir t.t. Beje, pagal mums teksiančią galią, tai tikrai kalnų nenuverstume. Dauguma pamiršta jog panašios galios IAE valdėme vieni. O jei bus pastatyta naujoji, jau bus geriausiu atveju trečdalis mums. O iš jo pragyventi ir dar eksportuoti abejotina. greičiau tikėtina, kad turėdamos savos elektros perteklių Latvija ir Estija darys biznį, o mes, jei bus ne per brangi, tik pirksime. bet jau be vien iš savęs, bet ir iš kitų. Juk mūsų deficitas apie >800 MW http://www.litgrid.eu/ O juk pagal susitarimus, mes maksimum apie 400 MW būtumėm sau galėję gamintis. Tad pirkti vis vien iš kažko tektu. Tad apibendrinant, kaip tik reiktu būti ramiem kaip estams, šaltiems kaip suomiams ir susėdus išsispręsti visus nesutarimus, o ne švaistytis sąmokslo teorijomis, emocijomis, agentais bei runkeliais.
Aidas 2013-01-08 08:28
Vienu žodžiu - būsim ir toliau biedni.
patalnius 2013-01-08 10:37
Sutinku, kad valdžia nesugeba sukontroliuoti iki galo rangovų, kurie vykdo darbus šiuo metu, tačiau pasižiūrėkime, kas pasirašė visas sutartis ir kas turėtų prisiimti visą atsakomybę. Kalbant apie investiciją į naujos AE statybą, nežinau iš kur tu gavai informaciją, bet cituoju: "Visagino AE projekte dalyvauja Lietuva, regioniniai partneriai – Latvija ir Estija bei strateginis investuotojas – Japonijos kompanija „Hitachi“ kartu su „Hitachi-GE Nuclear Energy“. Pagal LR įstatymą Lietuva Visagino AE projekte turės ne mažiau kaip 34 proc. akcijų. Kita dalis bus pasidalinta kitų projekto dalyvių" Tai reiškia, kad VAE vadovautų ne Lietuvos valdžia, o akcininkų susirinkimas. Kadangi Lietuva neturėtų kontrolinio paketo, sprendimai būtų priimami bendru susitarimu tarp akcininkų. Lėšas valdytų ne Lietuvos valdžia, o naujai įsteigta įmonė į kuria investuotų Lietuva Statybom vadovautų ne Lietuviai, o Japonai. Tik dalis darbų būtų perleidžiama vietinėm firmom. Tad net logiškai mąstant, nematau kaip būtų galima pradines investicijas išplauti nepastebint Keturių valstybių partneriam.
Arns 2013-01-08 20:37
Patalnius, nereikia išvedinėti nesąmonių. Pasirašytos sutartys pagal įstatymus, bet kad priežiūros nėra, tai ne pasirašiusiųjų, o dabar esančių žmonių reikalas. Visur kur dirbama su pinigais, kontrolė neturi baigtis padėjus parašus, ar pasikeitus valdžios prioritetams. Norint išplauti pinigus nereikia visų pritarimo. Ypač kai vykdant projektą per visą Lietuvą būtu tampomos stambios detalės, tad kelių, tiltų, elektros linijų rekonstrukcijos būtu vykdomos iš Lietuvos kišenės. Aikštelės parengimas irgi gula ant Lietuvos pečių. Nenustebčiau jog visa priežiūra kaip vyksta eiga irgi būtu ant Lietuvos pečių, Hitachi turėtu sočiai darbo su savo techniniais įrengimais ir logistikomis. Na, o estai su latviais prisidėtu tik pinigais, tad jiems greičiau būtu parodinės išvykos į VAE, o visą kitą jie per susirinkimus gautu. Tikrai nesėdės ir atskirų ministerijų priežiūrai nekurs ( o ir taip, LT teritorijoje jos galėtu veikti tik su mūsų teisėtvarkos institucijomis, o ne pačios).
Tamsuolis 2013-01-08 22:00
Pirkti gal ir reikės, bet klausimas kiek? Manyčiau visai logiška, kad atominė elektrinė generuos tik ~23 procentus Lietuvai reikalingos elektros. Tai nemonopolizuos rinkos. Neužmiršk ir SGD terminalo.Likusią sudarytų AEI (vejas, saulė, kogeneracija) ir elektros importas. O pirkimas bus elektros biržoje, kas užtikrins pirkimą ne iš vieno šaltinio, t.y šiuo atveju Rusijos.