„GTA 5“ gerina visų laikų rekordus: žaidimas per dieną uždirbo 800 mln. dolerių (Video)  (5)

Brangiausio ir bene svarbiausio šių metų kompiuterinio žaidimo „Grand Theft Auto 5“ („GTA 5“) kūrėjai jau džiaugiasi sėkme: pirmąją prekybos dieną jis gavo net 800 mln. dolerių pajamų, gerokai pralenkdamas visus ankstesnius rekordus ir atsargias analitikų prognozes.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žaidimą platinanti kompanija „Take-Two Interactive Software“, kuriai priklauso „Rockstar“ ir „2K Games“, nurodo, kad tai yra geriausiai parduodamas visų laikų žaidimas. Joks kitas kompiuterinis žaidimas per dieną nėra pasiekęs tokių rezultatų.

Palyginimui, ligšiolinis rekordininkas, „Activision“ išleistas „Call of Duty: Black Ops 2“, savo kūrėjams pirmąjį milijardą pajamų atnešė per 15 dienų nuo debiuto.

„GTA 5“ vos per dieną pasiekė 800 mln. dolerių ribą, taigi veikiausiai ne dienų, o valandų klausimas, kada jis uždirbs pirmąjį milijardą savo kūrėjams.

Kompanijos „Robert W. Baird & Co“ analitikas Colinas Sebastianas anksčiau prognozavo, kad „GTA 5“ milijardą uždirbs pirmąjį mėnesį po debiuto. „Atsižvelgiant į daug didesnę žaidimo gerbėjų auditoriją tarp konsolių „PlayStation 3“ ir „Xbox 360“ savininkų, suinteresuotų įsigyti „GTA 5“ žaidėjų skaičius pardavimų pradžioje bus neįtikėtinai didelis ir mes tikimės, kad „GTA 5“ pardavimai viršys „GTA 4“ rodiklius bei atneš maždaug milijardą dolerių per pirmą mėnesį“, – savo prognozėje pažymėjo C.Sebastianas.

Žaidimų apžvalgininkų išliaupsintas „GTA 5“ yra ir brangiausias kompiuterinis žaidimas istorijoje: jo kūrimas atsiėjo 265 mln. dolerių. Iki tol brangiausias žaidimas buvo 2011 m. išleistas „Star Wars: The Old Republic“, kuris kainavo per 200 mln. dolerių.

Galima įsigyti tris „GTA 5“ versijas: standartinę už 60 dolerių, specialių leidimą už 80 dolerių arba kolekcininkams skirtą kopiją už 150 dolerių. Nors žaidimo platintojai nenurodo, kiek žaidimo kopijų buvo parduota, galima spėti, kad šis skaičius turėtų būti apie 10 mln. (jei visi pirkėjai įsigijo tik standartines kopijas, šis skaičius padidėtų iki 13 mln.).

Aut. teisės: 15min.lt
(8)
(0)
(0)

Komentarai (5)