Kai kuriems žmonėms nuo iOS 7 ima suktis galva, prasideda pykinimas

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

rwc 2013-10-15 13:52
fotošopininkas, nors esu dirbęs ir poligrafijos srityje, ir univere dėstęs įvairių grafikos paketų modulius. Anaiptol neteigiu, kad geri dizaineriai visiškai "nejaučia" savo prototipų patogumo ir funkcinės estetikos. Dauguma tiesiog neturi atitinkamo teorinio išsilavinimo, arba tingi, arba neturi laiko šlifuoti funkcionalumą. Arba yra per bailūs užsakovo ir šefo akivaizdoje išrėžti "šitaip nedarysiu, nes pačiam nepatinka". Dėl ko akcentuoju, kad IT produkto kūrime dalyvauja "trys briaunos" - techniniai žmonės, meniniai ir Quality Assurance. Nei menininkas, nei programeris nežino, kaip teisingai ištestuoti nefunkcinius reikalavimus ir kaip apskaičiuoti metrikas. Tam ir yra atskiros pareigybės, skirtingos profesijos. Tarp jų visada yra šiek tiek "kaldros tampymo", bet būdamas tikru profesionalu, turi pripažinti, kad nesi pats geriausias visų galų žinovas. Aptariamu atveju, Apple padarė kliurką, galbūt jų QA patingėjo ar buvo nusodinti - tai joks ne priekaištas Apple, visur pasitaiko. Visose įmonėse pigus ir greitas efektas neretai užgožia kokybę, o perfekcionizmu gali nueiti tik į bankrotą. Galime Cooką vertinti su Jobsu ar Wozniaku, Gatesą su Balmeriu - esmė nesikeičia. Iš asmeninės patirties tik žinau, kad retas dizaineris su 3-4 metų patirtimi galvoja apie ergonomiką. Tam yra QA - analitikai ir testuotojai, tam yra projektų vadovai, kurių eilinė pareiga - užtikrinti dialogą.
Paprastas_zmogus 2013-10-15 14:35
Manau, kad šituo atveju žiniasklaida išpūtė burbulą. Realiai pykino tik kelis žmones, kurie ir taip turi kažkokių sutrikimų, o žiniasklaida tai pateikė kaip "VARTOTOJUS pykina". Realiai ten nėra jokių "stiprių efektų". Tiksliau - ne daugiau, nei senesnėj versijoj. PS. džiaugiuosi, kad nedirbu didelėj įmonėj, kur reiktų viską derinti ne tik su klientais, bet dar ir su visokiais "testuotojais ir QA". Smagu, kai galiu savo sugalvotą idėją įmesti į projektą, o vadovas ją iškiša klientams Tada mano darbas - teisingai realizuoti. Ir visi patenkinti. Mano galva, kuo mažiau biurokratijos, tuo geriau.
rwc 2013-10-16 10:08
Burbulo neišpūtė, tik pateikė šališkai - pasirinkę vieną konkretų atvejį ir nusakę lyg tai būtų išimtis. Dirbantiems su ARIA ir kitomis "assistive technologies" toks straipsnis tik liūdną šypseną kelia. Kokie keturi penktadaliai viso Webo ir programų yra visiškai nepritaikyti neregiams, negalintiems naudotis pele ar rašantiems vertikaliomis rašto sistemomis. Apie, atseit, "išmaniuosius" išvis nekalbu - tai turbūt durniausias mados klyksmas istorijoje po korseto. Dėl QA nesutinku. Net ir pačioje mažiausioje IT įmonėje privalo būti testuotojas, kuris ne priebėgom tarp programavimo ir dizaino, o pilnu etatu "laužytų" kūrinį, ar jis būtų programa, ar portalas, ar gaminys. Ir pastoviai tikrintų, ar seniau ištaisytos klaidos neatsinaujino. Bei ribiniai atvejai. Įsibėgėjus projektui, būtent testuotojas yra pagrindinis dizainerio ir programerio darbdavys. Jei teko skaityti Dano Browno "Digital Fortress", ten yra epizodas, kai įvyksta dalyba iš nulio. Absurdiškas - pirma, joks kompas nesugeneruos 999999999 (jis ryškiai taip pat nurašė QA žmones ir jų nepakvietė į konsultantus), antra - saugumo agentūroje, turinčioje 26000 darbuotojų, tokia vaikiška klaida negali praslysti. Jei yra šimtai matematikų, šimtai programuotojų ir šimtai adminų, tai privalo būti ir šimtai laužytojų. Geras testuotojas turi būti visiškai nešališkas, jo darbas - pirštu parodyti, kur gaminys neatitinka specifikacijos, kur yra rizikos veiksnumui. Nei dizaineris, nei programeris šioje vietoje negali būti objektyvus - visi turi tam tikrus stereotipus, kurie dirbant komandoje sustabarėja. Programeriai daugmaž vienodai pradeda įsivaizduoti, kas yra "teisinga", o dizaineriai - kas "gražu". O dėl įmonės didumo - skonio reikalas. Man labiausiai patinka įmonės su 20-30 darbuotojų. Po kelis kiekvienos srities specialistus plius administracinis personalas ir vadyba. Skirtingų rolių sugalvoju bent kokias septynias - nors gali būti adminas-programeris, programeris-dizaineris, buhalteris-šlavėjas ar vadybininkas-dizaineris. Man teko dirbti visose rolėse, išskyrus pagrindinio akcininko, buhalterio ir šlavėjo. Pasakysiu tik tiek, kad nebenoriu būti programeriu, testuotoju ar prototipų piešėju. Noriu būti idėjinis vadas, ir tam privalau turėti stiprią specialistų komandą - programerį, mokantį bent 5 kalbas, skaičiusį Dijkstrą, Wirthą, Reingoldą; dizainerį chaltūrinusį su litografija ir žalvariu; testuotoją, sugebantį pakabinti portalą dėl memory leako ir atspėti šefo slaptažodį... Geriau - visų bent po porą, kad vienam susirgus darbai nesustotų. O patirtis sako, kad QA reikia ne mažiau žmonių, nei techninio ir meninio personalo. Būtent jie atstovauja vartotoją - tiek labai gudrų, tiek absoliučiai žioplą. Dėl didelių įmonių. Kaip manai, kiek ITšnikų rūpinasi, kad kokio SEB e-bankas, bankomatai, duomenų bazės, algų apskaita, infrastruktūra, PIN bei slaptažodžių generatoriai ir taip toliau nesustotų? Apsiimtum tokio darbo vienas? O gal manai, kad jame nėra kūrybos?
Paprastas_zmogus 2013-10-16 11:19
Nelabai manau, kad Lietuvos rinkoje realu turėti tokį kiekį testuotojų. Projektai taptų tiesiog neįkandami daugumai įmonių.
rwc 2013-10-16 12:27
Projektas projektui nelygu. Stambiausi klientai vis tiek organizuoja konkursus, ir neretai tenka dirbti kaip subrangovui, numatyti nepriklausomus auditorius, įskaičiuoti rizikas. Papildomi keli šimtai tūkstančių QA komandai nuo milijoninio projekto visada atsiperka. Ir, jei klientas turi savo kompetetingą IT skyrių, jis dėl papildomos QA eilutės nepurkštauja. Vėlgi, nekalbu apie šūdportaliūkščius, kur už kelis tūkstančius pagal šabloną iškepi ir numeti. Tokioms Šaraškino "kepykloms", kur studentai dirba už maistą ir alų, turėtų būti gėda vadintis programeriais. Ir šiaip, jei pažiūrėtum Lietuvos IT rinką, profesionalių QA pareigybių rastum daugiau nei programerių. Tas pat - kalbant apie darbo pasiūlymus. Dažnas atvejis, kad įmonė ieško vieno programerio su specifine patirtimi (vienas darbo pasiūlymas) ir trijų testuotojų (vienas darbo pasiūlymas).
vanduo4 2013-10-16 18:36
Pakartosiu klausima - tai ar savo rankoje laikei ta nauja produkta ir matei kaip jis veiki? Ar tik siaip kliedi mokslines nesamones? Gal tiesiog neturi kas yvertintu tavo sugebejimus? Savo pozicijos reiskimas smeiziant kita pozicija - sakyciau yra nusikaltimas.
rwc 2013-10-17 09:44
, taip - laikiau ir maigiau. O ką, leiskite paklausti, šmeižiu? Fanbojus, kuriems galvoje netelpa mintis, kad nėra nei tobulo produkto, nei neklystančio kūrėjo? Niekinu pačią idėją, bet ne laisvę ją reikšti - tik kažkodėl labai tą suasmeninate. Ok, priimkime aksiomą, kad aifonai tobuli - ar nuo to jie pasidarys geresni? Lygiai taip pat galiu pasiūlyti aksiomą, kad Nokia 3310 tobula. Na, tai kas geriau - turėti poziciją ar būti nematomu? Manęs asmeniškai tie efektai nevimdo, nes juos išjungiu. Nežinau kodėl - jie man tiesiog nemalonūs, ir - taip, čia grynai mokslinis požiūris - mano išklausyta teorija visai neblogai paaiškina, kodėl 30 metų patirtis su kompais ir virtualiom realybėm instinktyviai visokius efektus atmeta. Pasėdėk 72 valandas be miego prie tokių efektų...
vanduo4 2013-10-17 18:17
Puiku. Maigei, o ar susisuko galva, apsivemei? Straipsnio tema apie galvos sukimasi, o tu destai savo teorijas kaip teiginius, kad butent taip ir yra. Butent tai as ir laikau smeiztu. Va jeigu tu destytai savo poziury, kaip galima varianta - butu kitas reikalas. O tu faktus destai, lyg tai jau (konkreciu siuo atveju) butu yrodyta. Tai savotiski kaltinimai APPLE kompanijai. iPhone nera tobuli, bet jie naudojasi labai gera strategija - jie garsina tik tai kas pas juos yra gerai, kuo jie pasistumejo y prieky lyginant su ankstesnemis savo versijomis. Visgi Samsung, kaip prasmirde kekses, pila savo srutas ant Apple gamybos, nes realiai neturi nieko ka galetu pasiulyti naujo. Ta paty darai ir tu. Kekses kaip teroristai - duosi jiems valia, tai uzlips ant galvos. Tad pries teigdamas - yrodyk. Pries smeizdamas - ysitikink tuo ka kalbi. As turiu iPhone5 - brangokas, bet pirkau tik del noro susipazinti su tokio tipo prietaisais, o keksiu ir terorizuotoju as neremiu. Tai va, sekmes tavo moksliniuose atradimuose.
rwc 2013-10-18 12:22
, negi nejauti, kad pats esi provokatorius fanbojus? Aš juk bene dešimt kartų pabrėžiau, kad nekaltinu Apple - visi, tarp jų ir aš, esame pridarę klaidų. Ir niekur nesakiau, kad maigant aifoną man svaigo galva, tik pateikiau savo tyrimų patirtį, kaip tokį efektą galima tyčia ar netyčia sukelti bei subjektyviai teigiau, kad man visokie efektai nepatinka. Be to - yra rizikos grupės, kurios yra ypač jautrios atitinkamiems niuansams. O kas pačiam nepatinka? Kad išryškinta, jog konkrečiu daiktu negali naudotis epileptikai? Tegu nusiperka kitą, o gamintojas tegu įvertina, ar jiems apsimoka kažką keisti, ar verčiau perleisti vartotojų grupę visokiems klonų kepėjams.
vanduo4 2013-10-20 01:00
- Aha vadinasi atsiriboji nuo straipsnio temos ir tvirtini, kad rasai ne y tema, o tiesiog nori padiskutuoti apie kazka nekreipiant demesio y konteksta. - Tokiu atveju tau turiu anekdota: Karta buvo biologijos egzaminas. Petriukas ismoko viena bilieta apie blusas. Kitiems neturejo laiko. Egzamino diena jis istraukia bilieta apie triusius. Tada ir sako: "triusiai turi ilgas ausis ir greitai begioja. Jie padengti pilku kailiu, o kailyje gyvena blusos". Ir viska pradejo pasakoti apie blusas. - Tada mokytoja sako - "trauk kita bilieta". - Petriukas istraukia bilieta apie zuvis. Tada is sako: zuvys gyvena vandenyje. Jos neturi kailio, kuriame gyventu blusos". Ir viska pradejo pasakoti apie blusas. - RWC, kaip ir petriukas, nesvarbu kokia tema, svarbu surasti buda kaip parodyti savo kompetencija.
rwc 2013-10-20 12:32
Oi, kaip įsižeidei... Juk ir kalbu būtent apie kontekstą. Kad iš principo žurnaliūgoms nederėtų rašyti tokių šališkų straipsnių. Teisinu Apple, kad jie (techninių klaidų požiūriu) nesiskiria nuo kitų, o tau kažkodėl tai žeidžianti kritika. Tai ką turėčiau pasakyti - kad per trisdešimt su kaušu metų nė vienas iš tūkstančių darbuotojų nepirstelėjo darbe? Kad neatėjo į darbą skaudančia galva? Kad nė vienas ekranas nepagamintas Kinijoje? O dėl kompetencijos - šioje srityje jos turiu, kiti jos turi kitose srityse. Pavydas? Tema apie ergonomiką, iliuzijas ir jų sukeliamas savijautos problemas. Tik paaiškinau, kodėl jos kyla. Ir iš patirties bandau parodyti, kad šiuolaikiniame pasiutusiame ritme ir greito efekto siekime apie jas dizaineriai neturi kada pagalvoti.
vanduo4 2013-10-20 23:30
Ech. Zodziu skaityk anekdota dar karta.
kionig 2013-10-21 00:47
savo žinutėse - šmeižtas, tai kodėl gi tau nepadavus jo į teismą ir jį laimėjus?
Unikali durnaropė 2013-10-21 02:52
.