Statysime tik energiją taupančius namus (21)
Lietuvoje maždaug pusė sunaudotos energijos tenka pastatams. Siekiant mažinti energijos vartojimą, visa nekilnojamojo turto (NT) rinka bus perorientuojama į energetiškai efektyvių pastatų statybą ir senųjų modernizavimą, praneša portalas lzinios.lt.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Energinio pastatų efektyvumo klasifikacija Lietuvoje parengta pagal Europos Parlamento ir Europos Sąjungos (ES) Tarybos direktyvų reikalavimus.
Pastatai, remiantis Lietuvos statybos techniniu reglamentu, skirstomi į 7 pagrindines energinio naudingumo klases – A, B, C, D, E, F, G.
Lietuvoje šiais metais dar galima statyti naujus C energinei klasei priskiriamus pastatus. Nuo 2014-ųjų bus leidžiama statyti ne žemesnę nei B energinio naudingumo klasę atitinkančius, o jau nuo 2016 metų - tik A klasės pastatus.
Pasak R.Simanavičiaus, lyginant žemesnių klasių pastatų energijos suvartojimo rodiklius su vadinamaisiais pasyviais namais arba A++, jie gali skirtis apie 10 kartų.
Pašnekovo teigimu, tai didžiulis skirtumas tiek statybų technologijų, tiek procesų požiūriu, nes yra numatyti privalomi reikalavimai, be kurių pastatyti A++ energinės klasės pastato beveik neįmanoma.