Backblaze publikavo kietųjų diskų patikimumo statistiką  (5)

Rezervinio duomenų kopijavimo srityje dirbanti kompanija Backblaze publikavo statistiką, kuri atspindi skirtingų gamintojų kietųjų diskų patikimumo lygį. Iš daugiau nei 27 000 kompanijoje veikiančių kietųjų diskų Backblaze ekspertai analizei pasirinko penkiolika modelių, kurių gamintojai – Western Digital, Seagate ir Hitachi.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip rodo pardavimų statistika, absoliuti dauguma vartotojų kietąjį diską renkasi pagal kainą. Geriausiu atveju žiūrima į vieno gigabaito kainą. Pagal šį rodiklį paskutinius ketverius metus lyderiauja kompanijos Seagate ir Hitachi, tačiau pagal patikimumo rodiklį abu gamintojai yra skirtingose pusėse, ir tai akivaizdžiai parodo žemiau esanti diagrama. Hitachi kietųjų diskų atveju gedimų rodiklis sudaro ne daugiau kaip 2%, tuo tarpu Seagate probleminių HDD yra žymiai daugiau: pavyzdžiui, 1,5 TB modelių atveju gedimų lygis viršija 13%. Žvelgiant į trijų metų laikotarpį, Seagate reikalai klostosi dar prasčiau – gedimų lygis viršija 25%, Hitachi – apie 3%, Western Digital – apie 5,2%.

Geriausiais kietaisiais diskais pripažinti modeliai Hitachi GST Deskstar 5K3000 ir Hitachi Deskstar 7K3000 3 TB, kurių gedimų rodiklis neviršijo 0,9%, kai naudojimo laikotarpis sudarė atitinkamai 1,7 ir 2,1 metų.

Blogiausiu pripažintas kietas Seagate Barracuda Barracuda Green (ST1500DL003) 1,5 TB, kurio gedimų lygis – 25%, tuo tarpu vidutinis tarnavimo laikas – 0,8 metų. Naujas šios serijos 3 TB talpos modelis pasirodė kiek geriau – per metus sugedo apie 9,8%.

Modelius Seagate Barracuda LP 2 TB ir WD Green 3 TB ekspertai iš Backblaze palaikė tokiais pat nepatikimais, todėl net neįtraukė į bendrą statistiką. Taip pat vietos neatsirado ir Samsung bei Toshiba duomenų kaupikliams, kurių kompanija turėjo nepakankamai, kad būtų galima kalbėti apie patikimus duomenis.

Belieka tik pažymėti, jog namuose naudojamų kompiuterių (taigi ir kietųjų diskų) apkrovimų lygis paprastai būna žymiai mažesnis, todėl ir gedimų atvejų bus mažiau, o ilgaamžiškumo rodiklis didesnis, nei Backblaze atveju (darbas visą parą RAID masyvuose). Antra vertus, pateikta statistika – neblogas orientyras, renkantis naują kompiuterį arba perkant naują kietąjį diską.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(9)
(0)
(2)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: