Daugiau laisvės vartotojams: P. Korėja įpareigojo gamintojus leisti ištrinti gamyklines programas  (13)

P. Korėjos valdžios institucijos pradėjo kovoti su mobiliojo ryšio operatoriais, kurie į platinamus išmaniuosius telefonus įdiegia galybę perteklinės programinės įrangos, rašo portalas ZDNet.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

P. Korėjos Mokslo ministerija pateikė naujas rekomendacijas, kuriomis remiantis vartotojams privalo būti suteikta galimybė pašalinti iš savo mobilių įrenginių gamintojo ar mobiliojo ryšio operatoriaus įdiegtas programas.

Operatoriai, tiesa, galės drausti šalinti programas, kurios susijusios su Wi-Fi, NFC arba programų parduotuvių nustatymais, tačiau net ir šiuo atveju vartotojams turi būti leista pašalinti apie 60 programų, kurias diegia trys didžiausios P. Korėjos kompanijos.

Tokiems elektronikos gigantams, kaip Samsung Electronics ir LG Electronics, taip pat reikės laikytis minėtų Mokslo ministerijos pateiktų nurodymų.

Valdžios institucijų atstovų teigimu, perteklinė programinė įranga sukelia vartotojams nepatogumų, kartu riboja laisvą konkurenciją tarp mobiliojo ryšio operatorių. Dabar kompanijos vartotojams turės pateikti ataskaitą, kiek vietos užima gamykliškai įdiegtos programos.

Tos pačios taisyklės galios ir į Android įdiegtų Google programų atžvilgiu (taip pat GMail ir Hangouts), nors dabar P. Korėjos reguliavimo institucijos šiuo klausimu vis dar derasi su amerikiečių paieškos gigantu.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt
(2)
(0)
(0)

Komentarai (13)