Švedijos pirkėjai jau gali susimokėti nuskenavę savo delną  (1)

Viename pietų Švedijos mieste sparčiai populiarėja naujas atsiskaitymo būdas – delno skenavimas, pirmadienį pranešė Lundo universiteto mokslininkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kraujagyslių skenavimo terminalai 15-oje Lundo parduotuvių ir restoranų atsirado išmanaus inžinerijos studento dėka, kuriam ši mintis kilo prieš dvejus metus belaukiant eilėje atsiskaityti.

Šioje sistemoje užsiregistravo maždaug 1600 žmonių. Jos išradėjas sako, kad šis mokėjimo būdas yra ne tik greitesnis, bet ir saugesnis už kitus.

„Kiekvieno asmens kraujagyslių piešinys yra unikalus, todėl šioje sistemoje tikrai negali būti sukčiavimų“, – sakoma mokslininko Fredriko Leiflando pranešime.

„Norint atlikti mokėjimą visada reikia nuskenuoti ranką“, – nurodo jis.

Nors kraujagyslių skenavimo technologija nėra naujiena, tačiau iki šiol ji nebuvo naudojama piniginėms transakcijoms patvirtinti.

„Mums reikėjo patiems sujungti visus veikėjus, ir tai buvo gana sudėtinga: kraujagyslių skenavimo terminalus, bankus, parduotuves, klientus“, – pridūrė F.Leiflandas.

Sistemos kūrėjai turi ambicijų plėstis, kurti bendroves užsienyje ir jau pradeda diegti naują mokėjimo metodą.

Norintieji užsiregistruoti sistemoje turi apsilankyti parduotuvėje arba restorane, kur stovi skenavimo terminalas. Čia jų paprašoma tris kartus uždėti plaštaką ant skaitytuvo ir nurodyti savo socialinio draudimo bei telefono numerius.

Tada į kliento mobilųjį telefoną išsiunčiama žinutė su aktyvavimo nuoroda tinkle. Pinigai tiesiai iš kliento banko sąskaitos yra nurašomi dukart per mėnesį.

Aut. teisės: 15min.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (1)