AMD pristatė naujos kartos mobilius hibridinius procesorius
(2)
Po ilgo užuominų ir gandų maratono AMD pagaliau pristatė naujos kartos nebrangius 28 nm hibridinius procesorius Beema ir Mullins, skirtus nešiojamiems kompiuteriams ir planšetėms. Pagrindinės naujovės, lyginant su pirmtakais, tapo dvigubas produktyvumo vienam vatui santykio pagerėjimas, kartu atsirado integruotas blokas, skirtas saugių skaičiavimų ir operacijų vykdymui.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Abu naujųjų APU serijos remiasi trečios kartos energetiškai efektyviais skaičiavimų branduoliais. Buvusiems Jaguar branduoliams, kuriuos turėjo Temash ir Kabini, atėjo Puma+ branduoliai. Grafikos posistemę ir toliau sudaro GCN architektūros branduoliai.
Anonso metu kompanija paruošė keturis Beema modelius ir tris procesorius Mullins. Visų jų specifikacijos pateiktos žemiau esančiose lentelėse. Visus juos AMD tikisi pamatyti labai plačiame mobilių įrenginių kiekyje: nuo planšečių ir „transformerių“ iki nebrangių ir labai plonų nešiojamų kompiuterių.
Šiuo metu apie naujųjų procesorių naudojimą yra pranešusios Lenovo ir Samsung, tačiau gamintojų kiekis tik daugės. Masinis produktų su AMD Mullins ir Beema procesoriais debiutas rinkoje įvyks 2014 m. rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais.
Pati AMD savo naujųjų APU spartą įvertino keliais aspektais. Beema grafikos posistemė yra 100% greitesnė, nei Kabini grafika. Savo ruožtu, TDP lygis sumažėjo 20%. Beema grafika maždaug 50% lenks Intel Pentium 3556U (Haswell U), tuo tarpu skaičiavimų branduoliai – net 7 kartus (remtasi Basemark CL testu).
Lyginant naujus AMD APU su procesoriumi Intel Pentium N3510 (Bay Trail M), sparta su 3 kartus didesnė, kalbant apie grafiką (teste 3DMark 11 Performance) ir 35% spartesni, kalbant apie skaičiavimų branduolius.
Procesoriai Mullins, kurių pagrindinė naudojimo sritis – planšetiniai kompiuteriai, lyginant su Temash modeliais yra 2 kartus spartesni kalbant apie GPU, ir du kartus pranašesni, lyginant spartos vienam vatui santykius. Grafikos posistemė yra spartesnė nei Intel Core i3 ir visa galva lenkia atskirus Intel Atom procesorius. Dabar svarbiausia, kad AMD laiku ir reikiamais kiekiais tiektų naujuosius procesorius partneriams, siūlantiems savo produkciją galutiniam vartotojui.