Įspūdingos magnetinių mikrorobotų galimybės (Video)  (4)

Tyrimų centras „SRI International“, vykdantis įvairius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus, patraukė dėmesį, paskelbęs apie kuriamus magnetinius mikrorobotus, kuriuos galima preciziškai valdyti magnetiniais laukais, ir kurie gali būti pritaikomi įvairiausioms gamybos užduotims, įskaitant ir elektronikos prietaisų surinkimą. Tokių mikrorobotų skaičių galima nesunkiai didinti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žurnalas „IEEE Spectrum“ pranešė kad šie magnetiškai valdomi mikrorobotų būriai, dirbdami kartu, gali pasiekti įspūdingų rezultatų. Jie yra pagaminti iš nebrangių magnetų, ir juda ant paviršiaus, panašaus į spausdintinę plokštę su laidininkų takeliais. Šias takeliais tekanti ir specialia programine įranga valdoma elektros srovė sukuria magnetinius laukus, kurie valdo ir pačius mikrorobotus. Paviršius, kuriuo gali judėti robotai, gali būti ir lankstus.

Mikrorobotai net tik ypač tiksliai valdomi, tačiau gali ir labai greitai judėti. Pavyzdžiui, vos 2 mm dydžio magnetinis robotukas gali judėti 35 cm/s greičiu, tai yra per sekundę nulėkti atstumą, 175 kartus viršijantį savo ilgį. Tai bemaž atitinka naikintuvą, skrendantį 1 Macho greičiu (t.y. garso greičio ore greičiu, 330 m/s).

Video įraše užfiksuota, kaip mikrorobotai juda įvairiais paviršiais, taip pat lanksčiais ir vertikaliais, o grupė iš 73 robotų sinchroniškai juda, kiekvienas 19 judesių per sekundę greičiu (visa sistema atlieka 1386 judesius per sekundę). Taip pat du robotukai darbuojasi, klijuodami anglies pluošto vamzdelius. 

„SRI International“ patentuota „Diamagnetinės mikromanipuliacijos technologija“ (Diamagnetic Micro Manipulation (DM3)) yra prieinama kaip mokslinių tyrimų platforma universitetams ir kitiems tyrėjams.

Galimos pritaikymo sritys – greita prototipų dalių, elektronikos gamyba, pavyzdžiui, optoelektronikos ir hibridinių grandynų surinkimas, „laboratorijų luste“, išmaniųjų audinių, kompaktiškų diagnostikos įrenginių, aplinkos apsaugos prietaisų gamyba.

Aut. teisės: MokslasPlius
MokslasPlius
(4)
(0)
(0)

Komentarai (4)