Lietuvos jūrų zonoje - rusų karo laivai ir naikintuvai  (1)

Rusijos kariuomenė toliau provokuoja Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Pirmadienio rytą į mūsų šalies zoną Baltijos jūroje atplaukė du Rusijos karo laivai, o kiek vėliau atskrido du rusų naikintuvai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Į šią provokaciją žaibiškai reagavo Lietuvos karinio jūrų laivyno ir NATO pajėgos. Tai jau ne pirmas kartas, kai Rusijos karinės pajėgos patenka į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių teritoriją.

Pirmadienį tarp 10 iki 11 val. ryto Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos radijo ryšiu gavo pranešimus apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje esančius rusų laivus. Buvo pranešta, kad dėl Rusijos vykdomų raketinių pratybų jūroje šie laivai nurodo keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako, kad pratybas organizuojanti šalis turi užtikrinti laivybos saugumą, tačiau kartu kelia susirūpinimą tai, kad pastaruoju metu Rusija rengia karines pratybas, į kurių saugumo zoną patenka Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos teritorijos.

Reaguojant į pranešimus, į Lietuvos išskirtinę ekonominę zoną buvo išsiųstas budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Aukštaitis“ P14, kuris identifikavo Rusijos Baltijos karinio laivyno „Stereguchij“ klasės karinę korvetę ir laivą, skirtą kovai su povandeniniais laivais.

Taip pat buvo išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis Mi-8, kurio įgula laivus nufotografavo iš oro.

Karinė korvetė iš Lietuvos ekonominės zonos išplaukė apie 14 val., kitas laivas apie – 15 val.

Apie 13 val. radiolokacinėmis priemonėmis virš Lietuvos iškirtinės ekonominės zonos taip pat buvo užfiksuoti du Rusijos kariniai orlaiviai SU-24 ir vienas SU-27. Todėl buvo pakelti du Estijos Amari aviacijos bazėje budintys Danijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, kurie šiuo metu sustiprina NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.

Tai jau antras toks incidentas šiais metais, kai dėl Rusijos vykdomų karinių pratybų trukdomas civilinių laivų eismas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje nedraudžiama plaukti užsienio šalių laivams, tai pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinių pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(35)
(5)
(30)

Komentarai (1)