Artimiausio šimtmečio išradimai: kokių naujovių geidžia žmonės?  (0)

Kompanija „Philips“ nutarė sužinoti, kokių išradimų labiausiai laukia paprasti žmonės. Kompanija Didžiojoje Britanijoje apklausė tūkstantį gyventojų ir sužinojo, ko jiems labiausiai trūksta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apklausa parodė, jog du trečdaliai respondentų nori, kad per artimiausius šimtą metų mokslas galėtų sukurti „universalią piliulę“, kuri galėtų išgelbėti žmogų nuo bet kurios ligos.

20 proc. apklaustų britų dėl medicinos išradimų net pasiryžę atsisakyti kompiuterių, televizorių ir ausinių. Tačiau tiek pat respondentų nenorėtų atsisakyti minėtų daiktų, bet labai laukia, kol pasirodys efektyvios priemonės, kurios stabdys plikimą.

Vos 2 proc. apklaustųjų nori, jog jų namuose būtų išmanusis pagalbininkas robotas. Tiek pat žmonių svajoja apie laiko mašiną. Tačiau daugelis britų trokšta automobilių, kuriuos valdytų autopilotas. Tokie automobiliai jau seniai kuriami, o pirmieji prototipai jau bandomi, todėl galima sakyti, kad ši svajonė yra lengviausiai išpildoma.

Apklausos dalyvių buvo paprašyta išvardyti, kokie praėjusio amžiaus išradimai jiems atrodo svarbiausi.

Pirmoje vietoje atsidūrė internetas, antroje – laparoskopija (šiuolaikinis chirurgijos metodas, kai operuojami vidiniai organai pasiekiami per nedidelius pjūvius).

33 proc. apklausos dalyvių svarbiausiu išradimu laiko elektrinį širdies stimuliatorių. Į penketuką taip pat pateko išmanusis telefonas ir televizija.

Ekspertai, komentuodami šią apklausą, pastebėjo, kad respondentai labiausiai vertina su sveikata susijusius išradimus bei technologijas.

Aut. teisės: 15min.lt
(27)
(15)
(12)

Komentarai (0)