Apsauginis, kuris dirba nemokamai 24 valandas per parą (Video)  (0)

D. Britanijos mokslininkai ir inžinieriai pagamino pirmąjį pasaulyje robotą - apsaugininką, kuris veikia autonomiškai ir saugo jam patikėtas patalpas 24 valandas per parą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bobu pavadintas apsauginis buvo sukurtas Birmingemo universitete vykdant 12,3 mln. svarų vertės projektą STRANS, kurio paskirtis - išmokyti robotus racionalių ir savarankiškų veiksmų realiomis jų aplinkos sąlygomis.

Tokie robotai galėtų būti naudojami kaip namų ruošos pagalbininkai ar apsauginiai. Būtent dėl to Bobas jau praleido daugiau nei mėnesį saugodamas saugos tarnybos G4S būstinės patalpas.

Bobas yra 1,75 m ūgio ir visiškai autonomiškas. Jis skenuoja visas patalpas 3D jutikliais ir lygina gautą informaciją su etaloniniu modeliu, kuris parengtas atsižvelgiant į tai, kaip viskas turėtų atrodyti pastato viduje. Jei Bobas pastebi, kad kas nors patalpose juda ar keičiasi lyginant su paskutinio skenavimo duomenimis, jis išsaugo šią informaciją ir perduoda savo vadovams.

Jis taip pat moka įkrauti savo baterijas, kai jos ima sekti, ir gali paprašyti pagalbos, jei patruliuodamas netyčia užstrigtų už netikėtų kliūčių bei negalėtų pajudėti.

Pranešama, kad saugos bendrovės darbuotojai jau taip priprato prie Bobo, kad ima jį kalbinti, kai jis patruliuodamas juda šalia jų koridoriumi, ir kviečia savo artimuosius ateiti į biurą su juo nusifotografuoti. O kaip atrodo kasdieninė Bobo veikla, galima pamatyti šiame vaizdo siužete:

Aut. teisės: TV3
TV3
(10)
(0)
(10)

Komentarai (0)