Seniausias pasaulyje švyturys stovi Lietuvos kaimynystėje  (5)

Švyturys esantis Kepu miestelyje, Estijos saloje Hiuma, visuomet užėmė trečią pasaulyje vietą tarp seniausiai veikiančių kelrodžių. Tačiau, kai kiti du senieji švyturiai užgeso, šis švyturys tapo seniausiu pasaulyje, rašo dienraštis „Estonian Review“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šio statinio nuomininkas Jaanas Puusepas teigė, jog žinoti, kad šis švyturys kelią laivams rodo jau 483 metus ir yra tarp seniausių pasaulyje, buvo didžiulė garbė, o išgirsti, jog jis tapo pačiu seniausiu tarp veikiančiųjų, dar malonesnė staigmena.

Estijos jūrų administracijos navigacijos sąraše šis švyturys vis dar yra įvardintas kaip veikiantis ir rodantis kelią laivams. Deja, kai kurie šaltiniai neįvardina Kepu švyturio kaip seniausio pasaulyje, dauguma žmonių vis dar mano, jog seniausiai veikiantis švyturys yra Heraklio bokštas, nutolęs per porą kilometrų nuo La Korunja miesto, Galicijos regione, Ispanijoje.

Anksčiau įvardintas kaip Dagerort švyturys, Kepu kelrodis yra 32 metrų aukščio ir stovi viduryje kalvos, vakarinėje Hiuma salos pusėje, o jo skleidžiama šviesa virš jūros lygio pakilusi 102 metrus. Kepu švyturio statybos buvo pradėtos dar 1505 metais, o nuo 1531 metų rugpjūčio pirmos dienos pradėjo oficialiai veikti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Erika Bružaitė
(15)
(1)
(14)

Komentarai (5)