„Achemos grupė“: vėjo jėgainės jūroje – patikimesnės už atominę elektrinę

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

vazzy 2014-10-10 12:11
Kruonio elektrine negeneruoja jokios energijos is saves, ji tiesiog veikia kaip akumuliatorius, taigi jei vejo nebutu, arba jis butu perdidelis akumuliatorius nebutu kraunamas, poto ji pakraut nera 5 minuciu darbas, jis nera is "greituju ir valdomu irenginiu", taigi reikia kito saltinio 900MW. Paciam teko apziuret 1MW jevo jegaine lietuvoje, kuri pastatyta pievoje, tai viskas tvarkoj su ta dregme, tik karts nuo karto zole reik pjaut
raimism 2014-10-10 18:45
to immortal: "11% mažas, ne taip suskaičiavai" ten daug skaičiuoti ir nereikia. Yra duomenys apie bendrą instaliuotą galingumą (34,6 GW, iš jų 34 GW sausumoje ir 0,6 GW offshore), yra duomenys apie bendrą pagamintą el. energijos kiekį (34,8 TWh). Jų santykis ir yra koeficientas. 11%. Lyginant su Lietuva - skaičius ženkliai mažesnis. Bet Lietuvoje visos elektrinės iš esmės yra +/- naujos, jų koeficientas didesnis, prastovos dėl gedimų ir aptarnavimų - mažesnės. Koeficientą galėtų įtakoti labai smarki vėjo jėgainių plėtra (daug visai neseniai instaliuotų pajėgumų, kurių įtaka dar neatsispindi gamyboje), bet Vokietijos atveju tai netinka - 2013 per tą patį periodą (pirmus 8 mėnesius) buvo pagaminta beveik 32 TWh vėjo energijos. to immortal: "dauguma tokių duomenų turi privačios įmonės, o ne valstybinės." Šios privačios įmonės privaloma tvarka teikia ataskaitas. Net ir smulkios (pvz iki 30 kW galios saulės) elektrinės keičiasi informacija su Lesto (t.y. valstybe) ir yra žinoma, kiek kWh jos pagamino ir atidavė į tinklą. Nėra žinoma ką pagamina ir patys suvartoja paprasti žmonės ant savo namo stogo pasistatę kelis fotovoltinius modulius ar iškėlę nedidelę vėjo jėgainę - bet šie skaičiai šalies mastu beveik neturi jokios įtakos. Vienu žodžiu - skaičiai yra, bet jie nusėdę biurokratiniame dumble... to vazzy: "kiek pastatoma vejo/saules elektriniu, toks turi but ekvivalentas konservatyviu saltiniu del savo pastovumo ir galimybes palaikyt galiu balansa" ne visai taip. pamiršai jungtis su aplinkinėmis šalimis. Tai labai svarbus (jei ne pats svarbiausias) instrumentas galių balansavimui. Pažiūrėk į tos pačios Vokietijos skaičius: puslapyje 42 matosi koks nepastovus kas dieną saulės+vėjo pagaminamos energijos kiekis. Tuo tarpu atominės elektrinės dirba arti 100% pajėgumų ir net nenaudojamos balansavimui (tarp kitko - Vokietijoje saulė+vėjas pagamina tiek pat energijos kaip ir atominės). Dujų elektrinės nejungiamos net tada, kai saulė ir vėjas nieko negamina. Jų išnaudojama +/- 20% pajėgumų ir jokiam balansavimui jos nenaudojamos. Rudosios anglies elektrinės irgi dirba aukštu pajėgumu. Šiek tiek šokinėja juodosios anglies elektrinės. Bet pagrindinis balansavimo įrankis - jungtys. Duomenys 59 puslapyje. Tiek importui, tiek eksportui jos aktyviai naudojamos kiekvieną dieną.
vazzy 2014-10-10 21:31
taip, teisingai, taciau siuo atveju labai tinkamas momentas butu uzmest aki i elektros kaina, kuria vokieciai moka:) ar tik ne apie lita uz kWh? taigi reiktu rinktis prioritetus, kaina ar noras tureti saule/veja.