Maskviečius išgąsdino gatvėmis riedantys branduoliniai kompleksai ir priešlėktuvinės raketos  (18)

Sekmadienio vakarą Maskvos gyventojus išgąsdino prie Rusijos armijos centrinio akademinio teatro dislokuotos priešlėktuvinės raketinės sistemos „S-300“. Galingi sunkvežimiai, ginkluoti raketomis ir radarais, stovėjo Suvorovo aikštėje, aplink kurią vyksta intensyvus eismas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kremliaus politikai nepritariantys sostinės gyventojai svarstė, kad tai esą Rusijos gynybos ministerijos viešųjų ryšių akcija, kurios tikslas – įbauginti visuomenę ir sukurti iliuziją, kad šalis apgulta priešų ir ruošiasi žūtbūtiniam mūšiui. „Barvicha, kaip jūs ten? Iskanderių aplink dar nematėte?“, – sarkastiškai klausė maskvietė, kuri paviešino nuotraukas. Taip juokaudama ji kreipėsi į vieno Maskvos rajono gyventojus, klausdama apie rusų operatyvinį-taktinį raketų kompleksą „Iskander“. Gruodžio mėnesį tai jau ne pirmas atvejis, kai maskviečius gąsdina gatvėmis važinėjantys raketiniai ginklai. Praėjusią savaitę rusų socialiniame tinkle „Vkontakte“ buvo paviešintos nuotraukos, kuriose gyventojai užfiksavo prie Odincovo kraštotyros muziejaus stovinčius branduolinius raketinius kompleksus „Topol-M“, kurie yra Kremliaus pasididžiavimas. Tiesa, prie muziejaus stovėjęs kompleksas neturėjo nei raketos, nei branduolinės galvutės – tik vadinamąjį paleidimo tunelį.

„Valdžios paranoja pereina į kitą lygį? Gal jie tikrai ruošiasi branduoliniam karui?“, – socialiniame tinkle „Facebook“ šaipėsi maskviečiai, nepritariantys Kremliaus politikai.

Atrodo, kad rusiški ginklai į gatves išriedėjo ne tam, kad įbaugintų gyventojus. Naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad Rusijos strateginės raketinės pajėgos šį mėnesį švenčia 55-ąsias įkūrimo metines. Be to, šiomis dienomis Rusijos priešlėktuvinės gynybos pajėgos švenčia įkūrimo šimtmetį.

Nors žiniasklaida rašė tik apie Rusijos gynybos ministerijos fotografijų parodas, tačiau, greičiausiai, toks ginklų demonstravimas irgi susijęs su minėtomis šventėmis.

Aut. teisės: 15min.lt
(20)
(15)
(5)

Komentarai (18)