JAV šnipinėjimui pasitelks tunais apsimetančius robotus (Video)  (1)

JAV karinis jūrų laivynas pademonstravo savo naujausią kūrinį – tuno pavidalo robotą, kurio paskirtis įplaukti į priešo teritoriją nepastebėtam bei šnipinėti jų laivus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai iš inovacijų skyriaus ir Bostono technikos instituto roboto-žuvies prototipą praeitą savaitę išbandė Virdžinijoje esančioje JAV Karinio jūrų laivyno ekspedicinėje bazėje. Įrenginys imituoja stambių žuvų plaukimo techniką. Robotizuoti pelekai juda vandeniu labai tyliai todėl Karinių pajėgų vadovybė jau spėjo žvalgybai sukurtą prietisą praminti „Tyliuoju Nemo“. Pastarąsias keletą savaičių Bostono inžinieriai į tuno dydžio įrenginį (dar žinomą, kaip „plaukiojantis vaiduoklis”) diegė duomenis apie potvynius, povandenines sroves bei skirtingas orų sąlygas. Šios informacijos robotui prireiks ateityje keliamų uždavinius plėtrai. „Plaukiojatis vaiduoklis (ang. GhostSwimmer) leis laivynui sėkmingai atlikti karines misijas, užtikrinant narų ir jūreivių saugumą, – teigė Bostono technikos instituto direktorius Michael Rufo. – Įrenginys yra nepilotuojamų inžinerinių sistemų ir unikalaus mechanizuoto judėjimo derinys”. Kelionės tikslą robotui galima užprogramuoti iš anksto arba jis gali būti valdomas tiesiogiai – vairalazdės pagalba. Maždaug pusantro metro ilgio ir beveik 45 kg svorio įrenginys gali veikti nuo 25 centimetrų iki 90 metrų gylyje. Karininkai tikisi, kad „Tyliusis Nemo“ galės būti naudojamas laivų korpusų patikrai ar tokių grėsmių, kaip minos identifikavimui vandens telkiniuose. Taip pat jis galės nepastebėtas pristatyti krovinius į tam tikras priešų saugomas teritorijas.

Biologinio kūno imitavimas suteikia papildomą saugumą prasto matomumo žvalgybos misijų ir draugiškų laivo korpuso patikrinimų metu. Robotas dirba žymiai tyliau nei tokio paties dydžio sraigtiniai prietaisai. Be to, dėl savo didelės talpos baterijos, jis gali veikti autonomiškai kur kas ilgesnį laiką.

Informaciją robotas-žuvis perduoda 152 metrų kabelio pagalba, kuris turi būti periodiškai  prijungiamas prie nešiojamo kompiuterio.

Karinio jūrų laivyno inovacijų departamento vadovas Kapitonas Jim Löper teigia, jog „plaukiojantis vaiduoklis” pradės veikti artimiausiu metu – jau 2015-aisiais. Kad robotas plauktų autonomiškai liko atlikti vos mėnesio trukmės parengiamuosius darbus.

Nors į „Tyliojo Nemo“ projektą ginkluotės integravimas nebuvo įtrauktas, Löper tai įvardija, kaip apsvarstymus ateičiai.

(14)
(0)
(14)

Komentarai (1)