Skirtingiems žmonėms jų namai kelia skirtingas emocijas. Tačiau daugumai tai daug daugiau nei keturios sienos ir stogas. Pasaulyje nėra dviejų visiškai vienodų namų, o kai kurie jų yra net labai išskiriantys.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Įvairiose pasaulio vietose žmonės gyvena skirtinguose būstuose: pradedant urvais, nameliais medžiuose ir baigiant palapinėmis. Kai kurie namai stovi ant uolų, kiti po jomis. Yra namų, pastatytų ant kitų pastatų stogų arba tokių, kuriuos gyventojai tarsi sraigės nešiojasi ant savo pečių.
Naujienų portalas businessinsider.com surado 15 namų,, kurie pribloškia savo išvaizda.
Vienas keisčiausių namų stovi Sibiro mieste, Krasnojarske. Jis atrodo kaip paprastas aukštyn kojomis apverstas namas.
Aukštyn kojomis stovi ne tik pats namas. Kambariai jo viduje taip pat atrodo tarsi būtų apversti.
Toks namas buvo pastatytas tam, kad taptų vietinių žmonių ir turistų traukos objektu.
Kitoje pasaulio dalyje, Afrikoje, stovi namas, kuris iš dalies primena lėktuvą. Šį namą Abudžoje, Nigerijoje, Saidas Jammalis skyrė savo žmonai Lizai, norėdamas pagerbti jos pomėgį keliauti.
Dar vienos Afrikos šalies Dramblio Kaulo kranto sostinėje stovi ne mažiau keistas namas, primenantis didelį akmeninį krokodilą.
Jo savininkas Thierry Atta šį namą-krokodilą paveldėjo iš savo mokytojo, menininko Moussos Kalo, kuris mirė taip ir nebaigęs statyti keistojo statinio. Statybas T.Atta pabaigė po M.Kalo mirties praėjus dviem mėnesiams.
38 metų kinas Liu Linchao savo būstą nebe pirmus metus tarsi sraigė visur nešiojasi ant kupros.
Prieš 5 metus šis kinų darbininkas nutarė pareiti pėsčiomis į savo gimtąjį miestą Šendženą Guangdongo provincijoje. Kad sugrįžtų namo, Liu teks įveikti 743 km atstumą.
Liu būstas pastatytas iš bambukų, plastikinių maišų ir paklodžių. Namo plotis yra 1,5 metro, aukštis – apie 2 metrus. Būstas sveria apie 60 kg. Per dieną su namu ant kupros kinas nueina apie 19 kilometrų.
Honkongo architektas Gary Changas irgi gali pasigirti gyvenantis neįprastame bute.
Daugiau kaip 30 metų pragyvenęs savo nuobodžiame mažame keturkampiame 30.65 kv. m bute architektas nusprendė jį pertvarkyti į ekologišką ir labai efektyvią erdvę. Dabar perstumdydamas sienas jis buto erdvę gali lengvai pertvarkyti pagal savo poreikius.
O štai kitas kinas nelegaliai pasistatė privačią vilą su sodu ant 26 aukštų daugiabučio namo stogo Kinijos sostinėje Pekine. Vila buvo papuošta įspūdinga uolos imitacija. Tačiau, kadangi buvo pastatyta nelegaliai, vos po 15 dienų ji buvo nugriauta.
Panašu, kad Kinijoje gana įprasta statytis būstus ant jau esamų pastatų stogų. Pavyzdžiui, prieš dvejus metus net du pavojingai atrodantys statiniai buvo pastatyti ant vienos gamyklos stogo Donguano mieste.
Neaišku, ar jie tebestovi, nes vietos spauda rašė, kad namų dydis neatitiko pirminio patvirtinto projekto, taigi pastatai laikomi nelegaliais.
Keistas namas stovi ir šalia Serbijos miesto Bajinos Baštos. Neįprastas jis tuo, kad stovi ant pro Serbiją bei Bosniją ir Hercegoviną tekančios Drinos upės uolos.
1968 metais šį namą pastatė grupė jaunuolių. Pasak vieno iš namo bendrasavininkių ir statytojų, jaunuoliai manė, kad namas taps idealiu nedideliu jų prieglobsčiu.
Jeigu serbai surentė namą ant viduryje upės esančios uolos, tai meksikietis Benito Hernandezas gyvena tiesiog po uola!
Jo keistojo namo sienos pastatytos iš saulėje degintų plytų, o stogu tarnauja natūrali 40 metrų skersmens uola.
Šiame name, stovinčiame Koahuilos valstijoje, Meksikos šiaurėje, meksikietis su šeima gyvena jau 30 metų.
„Uola“, – taip savo namus vadina 15 mormonų fundamentalistų šeimų, čia įsikūrusių prieš maždaug 35 metus. Jų namai stovi šalia Kanjonų žemės nacionalinio parko (JAV). Mormonų būstas į gyvenamas ir pagalbines patalpas.
Netoli Strasbūro rytų Prancūzijoje stovi taip vadinamas Heliodomas. Tai – bioklimatinis pastatas, maitinamas saulės energija.
Šis namas yra suprojektuotas kaip milžiniškas trimatis saulės laikrodis. Jis pastatytas tokiu kampu, kad geriausiai atitiktų saulės judėjimo kryptį.
Namas sukurtas taip išmaniai, kad vasarą čia būna pavėsis, taigi patalpos neperkaista. O pavasarį, žiemą ir rudenį į pastatą patenkantys žemiau esančios saulės spinduliai jį ne tik apšviečia, bet ir apšildo.
Ispanijoje irgi galima aptikti keistų statinių. Pavyzdžiui, Socuellamos kaimelyje, centrinėje Ispanijoje, stovi namukai, pastatyti iš senų vyno statinių.
Juose vienu metu apsistoja apytiksliai 40 žmonių. Daugiausiai tai – etniniai Bulgarijos turkai, kasmet čia atvykstantys šešioms savaitėms nurinkiti vynuogių derliaus.
Šie žmonės apsigyvena maždaug dvidešimtyje automobilio dydžio namelių, pastatytų iš vyno gamybai nebetinkančių statinių.
Kaimynai Lenkai taip pat turi kuo nustebinti. Lenkijos sostinėje Varšuvoje stovi namas, įspraustas tarp dviejų namų. Šis namas tituluojamas siauriausiu pasaulyje. Jo plotis siauriausioje vietoje tėra tik 91.44 cm!
Namas yra meninė instaliacija, skirta Varšuvoje užaugusiam Izraelio rašytojui Edgarui Keretui. Šiuo namu buvo pagerbti per Holokaustą žuvę rašytojo tėvai.
Indonezijoje stovi maždaug 70 kupolo formos namukų, kuriuos pastatė JAV kompanija „Domes for the World“.
Šie būstai skirti senovinio Džogjakartos miesto gyventojams, kurie šiemet per Indonezijoje įvykusį žemės drebėjimą neteko savo namų.