Lietuvoje paskelbti reikalavimai dešiniavairiams automobiliams: registruoti bus galima, bet...  (13)

Po ilgų diskusijų, kaip įvykdyti paliepimą iš Europos Sąjungos viršūnių leisti Lietuvoje registruoti automobilius su vairu dešinėje pusėje, bet kartu nepakenkti eismo saugumui, Seimas galiausiai pateikė savo sumanymą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įregistruoti „angliškus“ automobilius bus galima, jei jie pereis techninę apžiūrą, bet kad ją pereitų, automobilių šeimininkams teks išpildyti keletą reikalavimų.

Dauguma jų gana nesudėtingi, tačiau daugiausiai problemų vairuotojams kels nuolat eismą filmuojančios kameros ir monitoriaus įrengimas, mat tai ne tik brangu, bet kai kurių automobilių salonuose nebus nė kur monitoriaus saugiai pritvirtinti.

Be to, net pritaikytų dešiniavairių automobilių nebus galima vairuoti nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 2 metų stažą.

Pagal Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto parengtą įstatymo projektą, dešiniavairiai automobiliai turės turėti pagal susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus numatytoje vietoje įrengtą netiesioginio matymo įrangą, skirtą vairuotojo priekiniam matomumui pagerinti:

  • periskopinius priekinio vaizdo veidrodžius;
  • kamerą su monitoriumi, kurie galėtų filmuoti ir rodyti eismą šviesiuoju bei tamsiuoju paros metu ir kai blogas matomumas;
  • eismui dešiniąja kelio puse pritaikytus šviesos prietaisus (žibintus);
  • eismui dešiniąja kelio puse pritaikytus šoninius galinio vaizdo veidrodžius.

Keleivius vežančių autobusų bent vienos keleiviams laipinti skirtos durys privalės būti dešinėje pusėje.

Krovininiai automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 7 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo, privalės tam numatytose vietose turėti įrengtą papildomą netiesioginio matymo įrangą, skirtą vairuotojo matomumui pagerinti – eismui dešiniąja kelio puse pritaikytus plataus stebėjimo kampo ar (ir) artimo vaizdo veidrodžius.

Perdaryti nereikės dešiniavairių automobilių, kurie Lietuvoje buvo registruoti iki 1993-ųjų gegužės, specialios darbinės technikos bei pripažintų istorinių automobilių.

Taip pat, kaip ir iki šiol, bus leidžiama vairuoti užsienyje registruotus dešiniavairius automobilius, atvykusius į Lietuvą laikinai, iki 90 dienų per metus.

Seimo siūlymu, reikalavimus netiesioginio matymo įrangai bei kitoms dešiniavairių eismo saugumą užtikrinančioms priemonėms turėtų priimti Susisiekimo ministerija iki šių metų pabaigos, o įstatymo pataisa įsigaliotų 2016 metų sausio 1 dieną.

Šią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą Seimas dar turi priimti balsavimu.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Ilona Staškutė
(165)
(25)
(140)

Komentarai (13)