Sukurta technologija, kuri leis jūsų automobiliui važiuoti savarankiškai (Video)  (3)

Save vairuojančius,autonominius automobilius kuria bei išbando tokios kompanijos kaip Google, o neseniai tai daryti pradėjo ir Audi. Tačiau geriausia, kad norint turėti robotinį automobilį, naujos transporto priemonės pirkti gali ir neprireikti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dauguma jau dabar rinkoje esančių ir gatvėmis važinėjančių naujesnių automobilių turi vairavimo asistavimo sistemas. Kompanija „Cruise Automation“ siūlo tarpinę technologiją, leidžiančią savo automobilyje (tiesa, jeigu tai Audi A4 arba S4) įdiegti „greitkelių autopilotą“ RP-1. Kol kas sistemą planuojama pritaikyti Kalifornijos keliuose.

Cruise RP-1 tai prietaisas, montuojamas ant automobilio stogo. Jame įtaisytos vaizdo kameros, radarai bei daugybė kitokių sensorių. Automobilio bagažinėje esantis kompiuteris analizuoja šių daviklių surinktus duomenis bei perima automobilio kontrolę.

Vairuotojui, važiuojant greitkeliu, tik reikia paspausti vieną mygtuką ir transporto priemonės valdymas patikimas RP-1 sistemai. Automobilis savarankiškai parinks tinkamą eismo srautui greitį, stabdys bei judės lygiagrečiai kelio juostoms.

Kaip ir naujausiuose automobiliuose įdiegtos vairavimo asistavimo sistemos, RP-1 nėra visiškai autonomiška technologija. Įjungę šį autopilotą negalėsite žaisti telefonu arba nusnūsti. Autopilotas veikiau skirtas palengvinti vairuotojo dalią, ilgų kelionių metu, Jeigu šalia važiuojantys automobiliai ims persirikiuoti arba tolumoje pasirodys kliūtys, autopilotas perspės jus perimti valdymą.

Pirmosios 50 autopiloto sistemų jau rezervuota pirkėjams. Jų kaina siekia 10 000 JAV dolerių.

 

Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt
(14)
(0)
(14)

Komentarai (3)