Lietuvio namui – įtakingiausių pasaulio architektų komplimentai (Foto) (9)
Stulbinantis pavyzdys, kai architektas pasirinko idėją ir atkakliai žingsnis po žingsnio ją įgyvendino. Šiame name viskas apgalvota. Čia nėra nė menkiausio kampelio, kur galėtum architektą apkaltinti aplaidumu ar išsisukinėjimu. „Vila G“ – aukščiausios kokybės architekto darbo pavyzdys. Jis tiksliai žinojo, ką daro.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai ne stiliaus, ne skonio klausimas. Architekto nuoseklumas akivaizdus ir viduje, ir išorėje. Toks profesionalumas šiais laikais labai retas.
Taip apie Ambraso architektų biuro suprojektuotą prabangų namą, pavadintą „Vila G“ Vilniaus rajone Gulbinuose, prieš kelis mėnesius sakė Lietuvos architektų sąjungos organizuotos Lietuvos architektūros parodos „Žvilgsnis į save 2013-2014“ žiuri nariai. O neseniai šį lietuvių darbą įvertino kone didžiausias ir įtakingiausias architektūros tinklapis „archdaily.com“.
Vila suprojektuota taip, kad įsilietų į jį supančią natūralią aplinką. Išlenkti stogai, siekiantys grindis, lankstumo įspūdį sukuriančios namo formos – svarbiausi šio būsto akcentai, skelbiama portale. Šalia nedidelio teksto, sudėtos net 23 Gulbinuose įsikūrusio verslininko vilos nuotraukos.
Ši vila – tai du bumerango formą primenantys statiniai šlaitiniais stogais turintys bendrą, plokščiu stogu dengtą erdvę. Toks neįprastas projektas atrodo išties išskirtinai. Dažniausiai naudojamos erdvės įkurtos šiaurinėje būsto dalyje – garažas, virtuvė, sandėliavimo patalpos, katilinė ir skalbykla. 4 kambariai ir vonios kambarys įrengti rytinėje namo pusėje.
Valgomasis, poilsio ir aktyviam laisvalaikiui skirtos erdvės įkurtos pietvakarių pusėje. Namą puošia ir didžiulė įstiklinta terasa.
Patekti į „archdaily.com“ – ne taip paprasta. Daugybė architektų siunčia ten savo darbus, o tinklapio atstovai išsirenka tik geriausius. Blogos architektūros ten nebūna. Kol kas praeiti šio tinklalapio filtrą pavyko vos kelioms lietuvių architektų kompanijoms.