Istorinis susitarimas: 10 didžiųjų automobilių gamintojų naudos vieną technologiją (Video)  (8)

Ar pamenate automobilius, kurie neturėjo neleidžiančios stabdžiams užsiblokuoti ABS sistemos ar bent vienos oro pagalvės? Tokie automobiliai – jau istorija, o šiandien parduodamos naujos mašinos privalo turėti ne tik šias minimalias saugumo sistemas, bet ir stabilumo kontrolę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tad penktadienį pasiektą dešimties automobilių gamintojų – „Audi“, BMW, „Ford“, „General Motors“, „Mazda“, „Mercedes-Benz“, „Tesla“, „Toyota“, „Volkswagen“ ir „Volvo“ – susitarimą galima drąsiai vadinti istoriniu.

Didžiausi pasaulio automobilių gamintojai nusprendė, kad negalima varžytis, kuris jų pasiūlys daugiau pačios naujausios saugumo įrangos (ir, suprantama, už papildomą kainą), tad į visus šių gamintojų naujus modelius greitu laiku bus pradėta montuoti standartinė automatinio automobilio stabdymo sistema.

Ši sistema užtikrina, kad automobilis yra automatiškai stabdomas prieš netikėtai kelyje pasirodžiusią kliūtį, pavyzdžiui, išvažiavusį ar stabdantį kitą automobilį, taip pat netikėtai į kelią išėjusį pėsčiąjį ar išbėgusi gyvūną, neatidų dviratininką.

Artimiausiu metu bus patvirtinta, nuo kada į šių gamintojų automobilius bazinėje komplektacijoje bus pradėta montuoti automatinio stabdymo sistema, kuri padės išsaugoti itin daug gyvybių. Taip pat galima neabejoti, kad kažkada ši sistema taps privaloma visų naujų automobilių bazinės įrangos dalis.

Aut. teisės: delfi.lt
(42)
(2)
(40)

Komentarai (8)