Rusijos TV „orų prognozė“ ir bombardavimas Sirijoje: to nebuvo net Sovietų Sąjungoje  (4)

Kremliui pavaldžiame naujienų kanale „Rossija 24“ pastaruoju metu dominuoja karo Sirijoje tema. Beveik visi naujienų reportažai siejami su bombardavimu, Basharo al-Assado režimo palaikymu ar antskrydžių pateisinimu. Propagandai pajungta net ir orų prognozė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Orų prognozes skelbianti laidų vedėja reportaže džiaugiasi tuo, kad Rusijos karinės oro pajėgos išsirinko tinkamą laiką bombardavimui. Pasak jos, spalio mėnesį Sirijoje tik vieną kartą vėjas bus stipresnis nei 15 m/s, o lietus pasitaikys tik kas dešimtą dieną.

„Orų mergaitė“ taip pat pasidžiaugia, kad tokie orai nesutrukdys Rusijos naikintuvų pilotams sėkmingai atlikti savo misiją Sirijoje. Plonas debesų sluoksnis „neapsunkins skrydžių ir nedarys įtakos ginklų nutaikymo sistemoms“, šeštadienį sakė pranešėja.

„Ekspertai pastebi, kad oro pajėgų operacijos pradžios laikas buvo pasirinktas labai gerai“, – patikino ji, ekrane meteorologinius žemėlapius keičiant gynybos ministerijos pateiktais bombardavimų įrašais.

Ketvirtadienį po pirmųjų Rusijos karinių lėktuvų smūgių Sirijoje tas pats kanalas taip pat prognozavo palankias meteorologines sąlygas: „Nuo šiandien Sirija tapo dar vienu Rusijos regionu ir yra įtrauktas į jos orų prognozes“, – pakomentavo vienas socialinio tinklo „Twitter“ vartotojas.

„Net Sovietų Sąjungoje propagandos nebūdavo kišamos į orų prognozę“, – parašė opozicinio laikraščio „Novaja Gazeta“ skaitytoja Tatjana Karagova. Ir jau ne pirmą kartą per pastaruosius metus Rusijos orų prognozės yra politizuojamos. Televizijos kanalai greitai suskubo įtraukti meteorologines prognozes Krymo pusiasaliui iš karto po pernai kovą įvykdytos aneksijos.

Praėjusių metų balandį Kremlių palaikantiems prorusiškiems separatistams paskelbus savo liaudies respubliką Donecke, netrukus vienas televizijos kanalo „Rossija 24“ orų pranešėjas perspėjo apie virš rytinės Ukrainos besitelkiančius debesis ir kylantį „permainų vėją“. Tačiau orų pranešimai kartu su bombardavimų Sirijoje apžvalga lenkia ankstesniuosius apie konfliktą Ukrainoje.

 

Aut. teisės: 15min.lt
(19)
(5)
(14)

Komentarai (4)