Kreivų veidrodžių karalystė: Lietuvoje automobilių rida nebeklastojama  (8)

Lietuvos automobilių pardavėjai ridos nebeklastoja. Galima daryti tokią išvadą, nes nuo lapkričio, kuomet įsigaliojo baudžiamoji atsakomybė už tokio pobūdžio sukčiavimą, dėl šio pažeidimo nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas. Tačiau akivaizdu, kad realybė visiškai kitokia.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pastebėjo apgaulę

Delfi gavo skaitytojo laišką, kuriame, kaip teigiama, demaskuotas nesąžiningas automobilio pardavėjas. Skelbime rašoma, kad „Volkswagen Caddy“ automobilis pagamintas 2011 metų pabaigoje. Rida nurodyta itin tiksliai – 187390 km. Taktiškai neperžengta psichologinė 200 tūkst. km riba. Toks dyzelinis vienatūris įvertintas 8,7 tūkst. eurų.

Specialistai sako, kad automobilio kaina tiesiogiai priklauso nuo ridos. Regis, apdairūs pirkėjai nepasimovė ant šio kabliuko ir neįsigijo mašinos, kuri nuvažiavusi toliau, nei yra mėnulis. Paaiškėjo, kad automobilio rida skiriasi daugiau nei 300 tūkst. km.

„Skelbime parašyta: 187390 km. Patikrinus švediškų automobilių (automobilio registracijos numeriai švediški) registracijos bazėje, rida – 494987 km. Pardavėjas suklastojo automobilio ridą, už ką gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn“, – rašo skaitytojas.

Beje, šio skelbimo internete jau nebėra.

Tyrimų nėra

Po praėjusiais metais priimtų ir nuo lapkričio įsigaliojusių Baudžiamojo kodekso pataisų, tas, kas suklastojo transporto priemonės ridą, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Panašu, kad ridos po šios, Baudžiamojo kodekso 306 straipsnio 2 dalies įsigaliojimo niekas nebeklastoja.

Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis informavo, kad kol kas tyrimų dėl ridos klastojimo pradėta nebuvo. Kaip teigia specialistai, jei nėra automobilio serviso istorijos, nustatyti, kiek pravažiavęs automobilis – praktiškai neįmanoma.

Kalbinti ir nenorėję savo pavardžių skelbti „auksarankiai“ meistrai sako, kad atsukti automobilio ridą ir pakeisti kompiuterio parodymus galima taip, kad pastebėti apgaulę yra neįmanoma.

Lygiai taip pat neįmanoma nustatyti, kur buvo atsukta rida – Lietuvoje ar užsienyje. Belieka ieškoti arba reikalauti automobilio dokumentų, iš kurių galima nustatyti tam tikrais momentais užfiksuotą tikrąją ridą arba naudotis specialių registrų paslaugomis.

Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Paulius Garkauskas
(18)
(7)
(11)

Komentarai (8)

Susijusios žymos: