„Microsoft“ vadovas pasakė, kas stabdo dirbtinio intelekto tobulėjimą  (1)

„Microsoft Research“ direktorius Chris Bishop viešai pasidalijo inovacijų evoliucijos atžvilgiu labai dramatiška nuomone.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jis teigia, kad visuomenėje vyraujanti baimė dėl robotų įsiviešpatavimo stabdo dirbtinio intelekto tobulėjimą.

Chris Bishop taip pat mano, jog dirbtinio intelekto pranašumas yra labai naudingas autonominių automobilių tobulinime bei siekiant efektyvesnių gamybos procesų, tačiau visuomenė privalo pakeisti požiūrį ir į robotus nebežvelgti kaip į grėsmę.

Naujienų dienraščiui „The Guardian“ C. Bishop teigė, kad pernelyg didelis susitelkimas į negatyvius dirbtinio intelekto veiksnius nulems, jog visi teigiami aspektai ir potencialas bus atmesti kartu su neva kenksmingaisiais.

Visgi, nors ir nepritardamas garsių žmonių (Stephen Hawking, Elon Musk) agitacijomis prieš dirbtinį intelektą, Chris Bishop pripažino, kad tikimybė, jog robotai „ištobulins“ žmonijai pavojingus elgesio aspektus, egzistuoja.

Tačiau komentuodamas Stephen Hawking nuomonę, teigiančią, kad robotai gali nulemti žmonijos žlugimą, C. Bishop teigė, kad tokios prognozės žvelgia pernelyg toli į ateitį.

„Man sunku nuspėti technologijos lygį, kurį pasieksime per dešimt metų, o ką galima pasakyti apie tūkstantmetį? Visgi išlieku optimistiškas matydamas potencialą, kurį mums siūlo naujosios technologijos“, – spaudai sakė „Microsoft Research“ direktorius.

Aut. teisės: Robotika.lt
Robotika.lt
(22)
(10)
(12)

Komentarai (1)