Naujas „Google“ projektas parodo viską, ką kompanija žino apie jus: galite duomenis tikrinti ir ištrinti  (1)

„Google My Activity“ gali parodyti viską, ką bendrovė žino apie vartotojus – o žino ji daug, teigiama „The Independent“. Naujasis tinklapis renka duomenis apie viską, kur jūs lankėtės, visas jūsų paieškas ir visus kitus dalykus, kuriuos jūs atliekate telefonu.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-07-05 Naujas „Google“ projektas parodo viską, ką kompanija žino apie jus: galite duomenis tikrinti ir ištrinti  (1)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Google“ pristatė naują paslaugą, kuri leidžia vartotojui stebėti absoliučiai viską, ką bendrovė žino apie jo atliekamus veiksmus. Galite patys įsitikinti, kad žino ji pakankamai nemažai.

Naujasis „My Activity“ (angl. Mano veikla) puslapis surenka visą medžiagą, kurią „Google“ kaupia stebėdama savo paslaugos naudotojus visame internete.

Priklausomai nuo to, kokie yra jūsų privatumo nustatymai, gali sudaryti įspūdingą sąrašą puslapių, kuriuose jūs lankėtės ir kitos informacijos, susijusios su jūsų telefono naudojimu.

„Google“ jau seniai leidžia savo vartotojams stebėti, kokia informacija apie juos yra renkama tuo metu, kai jie naudojasi bendrovės teikiamomis paslaugomis. Tačiau naujasis puslapis „My Activity“ leidžia visus tuos duomenis peržiūrėti vienoje vietoje daug patogiau – ir galimai šiek tiek gąsdinančiai – negu anksčiau.

Galite ištrinti informaciją apie save 

Puslapis rodo pilną jūsų apsilankymų interneto puslapiuose, paieškų ir kitų veiksmų vaizdą, sugrupuotą pagal laiką. Jis taip pat leidžia žmonėms sudaryti paieškos filtrą – ieškoti pagal specifinę datą, ar produktus, kuriais buvo naudotasi (pavyzdžiui, „Google“, „YouTube“ ar „Android“ paieškos).

Kai vartotojas pirmą sykį prisijungia prie puslapio, jis yra informuojamas apie paslaugos reikšmę ir kodėl „Google“ renka tiek duomenų. Jūs perspėjamas, kad puslapiu galite naudotis „norėdami iš naujo atrasti dalykus, kurių ieškojote, kuriuose lankėtės ar kuriuos žiūrėjote naudojantis „Google“ paslaugomis“.

Jis taip pat padės jums, jeigu norėsite kažkokią informaciją apie savo veiklą ištrinti iš duomenų bazių. Visa informacija, kurią rasite šiame puslapyje vėliau yra naudojama sudarant „Google“ reklamų pasiūlymus.

Sekant žmones internete bendrovė gali pasiūlyti reklamos pirkėjams platesnį paslaugų spektrą – tačiau šiame puslapyje žmonės gali pasirinkti galimybę atsisakyti sekimo visiškai, arba ištrinti informaciją, pagal kurią jie nenori, kad jiems būtų formuojami pasiūlymai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(38)
(6)
(32)

Komentarai (1)