Sukurtos elektroninės tatuiruotės, kuriomis galima valdyti mobiliuosius įrenginius ir kaupti duomenis  ()

Masačiusetso technologijos instituto specialistai, bendradarbiaudami su ekspertais iš „Microsoft Research“, sukūrė ant odos klijuojamas tatuiruotes „DuoSkin“, kurių pagalba bus galima valdyti kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiuo metu šios tatuiruotės jau išbandytos ir gali būti naudojamas trimis būdais. Pirma, jos gali tarnauti kaip pelės manipuliatorius arba mygtukai, skirti prietaisų valdymui.

Antrojo tipo išradimas yra skirtas parodyti asmens emocinės būsenos ir kūno temperatūros pokyčius. Be to, šios tatuiruotės gali saugoti nedidelį kiekį duomenų, kuriuos galima nuskaityti naudojant išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį su NFC mikroschema.

Vienas iš „DuoSkin“ kūrime dalyvavusių ekspertų Cindy Hsin-Liu Kao sakė, kad tokią tatuiruotę iš tikrųjų galima labai lengvai pagaminti.

Šablonų sukūrimui naudojama bet kokia grafikos redagavimo programa, o vėliau iš laidžios medžiagos lapų išpjaustoma reikiama forma. Tokiu būdu gali sukurti bet kokios formos tatuiruotę. Prie jos galima prijungti netgi keletą šviesos diodų.

Kūrėjai mano, kad prietaisai, naudojantys „DuoSkin“ technologiją, artimiausioje ateityje plačiai paplis, o tiesiai ant odos klijuojami papuošalai taps įprastais aksesuarais.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(10)
(0)
(10)

Komentarai ()