Netikėta, bet faktas: „Android“ jau turi visas naujausias „iPhone 7“ inovacijas  (14)

Praeitą savaitę pristatyti „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ sulaukė nemažai kritikos, ne tik iš „Android“ naudotojų, bet ir „Apple“ gerbėjų pusės. Kai kurias naujųjų „iPhone“ naujienas sunku pavadinti inovatyviomis, nes jos seniausiai žinomos „Android“ išmaniesiems telefonams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasigirdo vertinimų, kad su savo naujuoju flagmanu „Apple“ įrodė, kad jau nebediktuoja šiai rinkiai tendencijų, o jas vejasi. Kodėl? Pažiūrėkime į naujus „iPhone“ telefonui dalykus, su kuriais gamintojas tiesiog pasivijo „Android“ išmaniuosius

1. Vandeniui atsparus korpusas

Ilgą laiką atsparių dulkėms ir vandeniui įrenginių idėją vystė „Sony“ kompanija. Jos „Xperia“ serijos flagmanai panašią apsaugą gavo prieš tris metus („Sony Xperia Z“). Vėliau į šį žaidimą įsitraukė „Samsung“, kurios išmanieji telefonai gali pasigirti „IPX8“ standarto apsauga. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ gavo viena klase žemesnę apsaugą – IPX7.

2. Pirmą kartą „iPhone“ išmaniajame stereo garsas

Dviem pagrindiniais garsiakalbiais savo įrenginius aprūpina nemažai „Android“ gamintojų (pvz. „Sony“, „Alcatel“). Žinoma, didžiausią pažangą čia padarė „HTC“ kompanija, kurios topiniai modeliai yra aprūpinti „BoomSound“ sistema. Pastaroji laikoma lyderė išmaniųjų telefonų garso kokybės požiūriu. Naujajame „iPhone 7“ garso išvesčiai naudojami du garsiakalbiai: vienas apatinėje, kitas viršutinėje korpuso dalyje.

3. 3,5 mm garso jungties atsisakymas

Ir čia „Apple“ netapo pirmuoju išmaniųjų telefonų atsisakiusiu 3,5 mm jungties gamintoju. Dar balandžio mėnesį „LeEco“ kompanija pristatė išmaniųjų telefonų liniją be standartinės garso jungties. Birželio mėnesį „Lenovo“ kompanija pranešė pasauliui apie modulinį išmanųjį telefoną „Moto Z“, kurio skiriamuoju bruožu taip pat tapo ausinių garso jungties trūkumas. Galima būtų daryti prielaidą, kad „Android“ įrenginių gamintojai pradėjo atsisakyti 3,5 mm garso jungties dėl gandų apie „iPhone 7“.

4. Dviguba kamera

Pradžioje kamera su dvigubu modeliu buvo naudojama „LG Optimus 3D“ ir „HTC EVO 3D“ išmaniuosiuose telefonuose 3D efekto įgyvendinimui. Vėliau dvigubos kameros idėja buvo pritaikyta „HTC One M8“ ir „Huawei Honor 6 Plus“ įrenginiuose. Čia antroji kamera buvo naudojama fokuso nuotraukose pakeitimui po fotografavimo ir įvairiems efektams. Paskutinieji „Android“ flagmanai „Huawei P9“ ir „LG G5“ naudoja dvigubą kameros modulį nuotraukų kokybei pagerinti ir plačiakampiams kadrams. „iPhone 7 Plus“ pasižymi dviem skirtingais 12 megapikselių objektyvais: plačiakampiu (f/1,8) ir teleobjektyvu (f/2,8). Kartu jie užtikrina 2x optinį ir 10x skaitmeninį priartinimą. 

5. Minimaliai – 32 GB saugyklos

Pastaruosius metus „iPhone“ naudotojai nuolat skundėsi dėl nepaprastai mažos vidinės atminties talpos bazinėje telefono versijoje. Ir šie skundai yra visai pagrįsti. Juk 16 GB saugykla neatitinka šiuolaikinių realijų ir labiau tinka biudžetiniams „Android“ sprendimams. Pristatydama „iPhone 7“ „Apple“ kompanija parodė, kad išgirdo skundus ir padidino minimalų integruotos vidinės atminties dydį iki 32 GB. Analogišką saugyklos dydį bazinėje komplektacijoje šiuo metu siūlo dauguma „Android“ gamintojų.

6. 4 branduolių procesorius

Svarbi „iPhone 7“ naujiena susijusi su „A10 Fusion“ procesoriumi, kuris pirmą kartą „Apple“ telefonuose yra aprūpintas 4 branduoliais ir jungia 3,3 mln. tranzistorių. Luste „Apple“ naudoja artimą „ARM big.LITTLE“ technologiją: du didelio našumo branduolius 40% greitesnius nei „A9“ ir du ekonominius, kurie sunaudoja 5 kartus mažiau energijos nei pagrindiniai. Nesudėtingos programėlės veikia paprastų branduolių pagrindu, o maitinimo valdiklis automatiškai reguliuoja branduolių apkrovą. Panaši technologija taikoma „Android“ išmaniuosiuose telefonuose su 8 ir 10 branduolių procesoriais. Šios technologijos dėka „iPhone 7“ autonominio veikimo laikas lyginant jį su pirmtakais, padidėjo 2 valandoms, o „iPhone 7“ – 1 valandai.

7. Jutiklinis „Home“ mygtukas

Jutikliniais navigacijos mygtukais „Android“ naudotojų niekas nenustebins. Virtualūs klavišai pirštų atspaudų skaitytuvo srityje „Android“ įrenginiuose sutinkami jau pakankamai seniai (pvz. „OnePlus 3“ ir „HTC 10“). Skirtingai nei konkurentai, „iPhone 7“ gali pasigirti unikaliu atgalinio ryšio mechanizmu „Taptic Engine“, užtikrinančiu tikslų taktilinį atsaką, kurio nustatymus galima pritaikyti savo poreikiams.

Aut. teisės: Varlė.lt
Varlė.lt
(62)
(14)
(48)

Komentarai (14)

Susijusios žymos: