Drąsiausi jau gali išbandyti naują operacinės sistemos versiją „Android O“ (Video)  ()

„Google“ netikėtai pristatė naują „Android“ versiją, kurios anonso buvo tikimasi ne anksčiau nei gegužės mėnesį vyksiančioje konferencijoje „Google I/O“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Populiariausios pasaulyje operacinės sistemos nauja versija vėl daug dėmesio skiria energijos vartojimo efektyvumui, ribodama foninių procesų veiklą. „Background limits“ apriboja fone veikiančių programėlių tam tikras funkcijas (pavyzdžiui, neleidžia automatiškai pakeisti vietos), o tai palankiai veikia prietaisų autonomijos galimybes.

„Google“ taip pat toliau dirba tobulindama pranešimų valdymą, kurį gerinti pradėjo su „Android Nougat“. Dabar vartotojas gali pasirinkti iš konkrečios programos gaunamų pranešimų tipą ir atitinkamais pakeisti jo dizainą.

„Android O“ išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams taip pat pasiūlys teksto automatinio užbaigimo įrankius, „vaizdas vaizde“ funkciją, prisitaikančias piktogramas (galite sukurti įvairių formų piktogramas, kurios bus rodomos pasirinktoje temoje), išplėstą spalvų gamą programoms ir pagerintą „Webview“ bei „Java 8“.

Galiausiai „Google“ atkreipė dėmesį ir į garsą. Taigi, naujausia „Android“ versija palaiko „Bluetooth Audio (LDAC)“ ir „AAudio API“ toms programoms, kurios reikalauja aukštos kokybės garso su mažu uždelsimu.

Ankstyvas anonsas taip pat reiškia ankstyvą išleidimą. Jau šiandien pirmoji „Android O Developer Preview“ versija yra prieinama „Pixel“, „Pixel XL“, „Nexus 5X“, „Nexus 6P“, „Nexus Player“ ir „Pixel C“ savininkams. Gegužės viduryje bus pasirodys antroji versija, birželį – trečioji, o galutinis operacinės sistemos variantas bus išleistas trečiąjį šių metų ketvirtį. Atsisiųsti riekalingą „Developer Preview“ versiją galite paspaudę šią nuorodą.

Tiesa, populiariosios išmaniųjų telefonų operacinės sistemos kūrėjai įspėja, kad paskutinė versija tikrai dar nėra paruošta įprastiniams vartotojams ar žmonėms, kurie linkę greitai susierzinti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(32)
(5)
(27)

Komentarai ()