Tai peržengia bet kokias ribas: bendrovė suprojektavo aukščiausią planetos dangoraižį kabantį ant asteroido (Diagrama) (4)
Per ilgą laiką išgirdome kalbų apie įvairius nestandartinius statybų projektus: didžiulius, neįsivaizduojamai aukštus, plūduriuojančius, kabančius ir kitokius statinius. Kai kurie buvo įgyvendinti praktiškai, kiti tuo tarpu, taip ir liko dūlėti brėžiniuose. Vis dėlto, projektas, kurį pasiūlė viena amerikiečių kompanija, pranoksta viską, tiesiog absoliučiai viską, ką apie bet kokias netradicines statybas girdėjote iki šiol.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Debesų architektūros biuras (Clouds Architecture Office) pristatė naujausio savo projekto – Analemma dangoraižio vizualizaciją. Niujorko architektų komandos sumanytas dangoraižis turėtų būti pats aukščiausias pasaulyje – pastato aukštis siektų apie trisdešimt kilometrų. Įspūdinga? Įspūdinga. Tačiau ne tai įdomiausia.
Kur kas labiau vaizduotę skatina ir pasitikrinti ar nesapnuojame verčia faktas, jog šis pastatas turėtų nesiekti žemės, o kaboti ore! Dangoraižis turėtų laikytis už viršūnės stipriais kabeliais pakabintas ant apytikriai 50 000 kilometrų aukštyje skriejančio asteroido.
Remiantis kompanijos atstovų teigimu, projektas galėtų būti įgyvendintas pritaikant jų sugalvotą universalią orbitinio palaikymo sistemą. Nors nedetalizuojama kaip, tačiau ši sistema turėtų nuolatos išlaikyti dangoraižį viename aukštyje.
Kompanijos atstovams apskritai šis sumanymas neatrodo neįgyvendinamas. Jie remiasi NASA, jau 2021 metais žadančia įgyvendinti misijas, kurių tikslas – asteroidų „pagavimas”, krypties pakeitimas ir kitokios manipuliacijos, bei tikina, kad ateityje asteroidai bus visiškai suvaldyti ir tarnaus įgyvendinant įvairius žmonėms naudingus tikslus.
Toliau dar įdomiau. Dangoraižis turėtų kabėti viename aukštyje, tačiau jo padėtis nuolat keistųsi. Jis nepertraukiamai judėtų aštuoniukės formos trajektorija ir kasdien aplankytų Havaną, Panamos miestą, Niujorką ir kelioliką kitų miestų.
Pastatas turėtų įvairialypę paskirtį ir atitinkamai būtų padalintas į keletą sekcijų: prekybos bei pramogų skyrių, komercinių biurų, gyvenamojo ploto ir net sodo bei žemės ūkio paskirties sekcijas.
Energiją pastatui užtikrintų saulės elementai, o vandens šaltiniu taptų debesys.
Kas nutiktų asteroidui praradus aukštį, kaip klostytųsi gyvenimo vaga dangoraižyje itin sunkių meteorologinių sąlygų metu, ir galų gale kaip po galais į jį patekti, jei pastatas kabo ore - atsakymai į visus šiuos klausimus kol kas lieka paslaptimi.