Gudriai suregztas planas: šimtus tūkstančių kartų parduoti nemokamą programą ir kaskart gauti po 18 eurų  (1)

Skaitmeninio saugumo ekspertų nurodymu iš programėlių parduotuvės „Google Play“ buvo pašalinta dar viena kenksminga programėlė, kuri apgaudavo vartotojus, kad šie sumokėtų 18 Eur už įprastai nieko nekainuojantį „Adobe Flash Player“, rašoma pranešime spaudai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Programėlę, pavadintą „F11“, patiklūs vartotojai atsisiuntė 100 000 - 500 000 kartų. Įdomu tai, kad programėlėje nėra jokio kenksmingo kodo, ji veikė pasitelkdama tik socialinę inžineriją. „Iš esmės, tai yra sukčiavimas, nors šią kenksmingą programėlę platinę apgavikai bandė išvengti tokios etiketės“, – teigia ESET kenksmingų programų tyrėjas Lukašas Štefanko.

Atsisiuntus „F11“, programėlė pateikia išsamią instrukciją, kaip atsisiųsti „Flash Player“ ir nukreipia vartotojus į „PayPal“, kad sumokėtų už įskiepį 18 eurų. Sukčiai pasistengė, kad apgaulė atrodytų kaip legalus verslas: programėlė buvo įkelta į edukacinių programėlių skyrių „Google Play“, apmokėjimui pasitelkta žinoma mokėjimo platforma „PayPal“.

„Negana to, kad vartotojams siūloma susimokėti už nemokamą įskiepį, sukčiai pardavinėja tai, kas jiems nepriklauso – visos „Adobe“ programų ar įskiepių teisės oficialiai priklauso tik jų gamintojai“, – komentuoja ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Vartotojams sumokėjus, sukčiai dar pasiūlo papildomą „bonusą“ – įsidiegti „Firefox“ ar „Dolphin“ naršykles, kurios savaime palaiko „Flash“ turinio atvaizdavimą ir yra visiškai nemokamos.

„Adobe“ rekomenduoja vartotojams atsisiųsti arba atnaujinti turimą „Flash Player“ tik apsilankius oficialioje gamintojos svetainėje. Nors „Adobe Flash Player for Android“ dažnai sulaukia kritikos dėl saugumo spragų ir pažeidžiamumų, ji visada buvo prieinama nemokamai. Nukentėję nuo sukčių gali atgauti savo pinigus kreipdamiesi į „PayPal“.

Tuo tarpu saugumo ekspertai ragina vartotojus būti dėmesingesnius ir atidžiau rinktis mokamas programėles.

Aut. teisės: 15min.lt
(16)
(2)
(14)

Komentarai (1)