JAV turi rimtų problemų: Rusijos operacija „Meškų stepė“ aptiko naują silpną vietą  ()

Vermonto valstijos komunalinės įstaigos sistemoje buvo aptikta su Rusijos programišių atakomis siejama programa, o šis faktas, galbūt, atskleidžia JAV elektros tinklų pažeidžiamumą, penktadienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Programa, aptikta šios šiaurės rytinės valstijos sistemoje, netrikdė jos veiklos, laikraštis citavo JAV pareigūnus.

Ši programa siejama su Rusijos programišių pastangomis, kurias JAV pareigūnai praminė operacija „Meškų stepė“ (Grizzly Steppe).

Kaip rašo „The Washington Post“, JAV institucijos dar nenustatė, kodėl rusai buvo nusitaikę į elektros tinklus, bet tikėtina, kad aptikta programa „buvo sukurta siekiant sutrikdyti komunalinės įmonės darbą arba kaip rusų bandymas išsiaiškinti, ar jie gali prasiskverbti į dalį tinklo“.

2015 metų gruodį didelė dalis Vakarų Ukrainos liko be elektros per incidentą, kurio priežastis, pasak tyrėjų, buvo kibernetinė ataka. Dėl šio sutrikdymo buvo apkaltinti Rusijoje veikiantys programišiai, nors Maskva tokius pareiškimus neigė.

Šią savaitę Amerikos federalinių teisėsaugos agentūrų paskelbta ataskaita rodo, kad Rusijos žvalgybos tarnybos pastaruosius dvejus metus bombardavo taikinius JAV Demokratų partijoje žalingais elektroniniais laiškais ir tikriausiai tęsia panašią veiklą po lapkritį įvykusių JAV prezidento rinkimų.

Amerikos pareigūnai padarė išvadą, kad Maskva inicijavo programišių puolimą prieš Demokratų partiją, turėjusį sukompromituoti jos rinkimų štabą ir kandidatę į prezidento postą Hillary Clinton. Tokiu būdu buvo siekiama, kad padėtis taptų parankesnė respublikonų kandidatui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui), galiausiai ir laimėjusiam rinkimus.

Dėl šios priežasties kadenciją baigiančio JAV prezidento Baracko Obamos administracija paskelbė virtinę sankcijų Rusijai.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(15)
(8)
(7)

Komentarai ()