Paaiškėjo, kaip JAV žvalgyba prisidėjo prie masinės kompiuterių atakos: „Microsoft“ išplatino perspėjimą vyriausybėms ()
Tarptautinė IT milžinė „Microsoft“ perspėjo pasaulio vyriausybes nesistengti išnaudoti kompiuterių saugumo spragų, panašių atskleistą nutekintuose JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) dokumentuose ir tapusią pagrindu didžiulio masto kibernetinei atakai, paveikusiai kompiuterius daugiau kaip 150 valstybių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Pasaulio vyriausybės šią ataką turėtų laikyti žadinančiu skambučiu“, – savo tinklaraštyje rašo „Microsoft“ prezidentas ir vyriausiasis teisininkas Bradas Smithas, komentuodamas didžiausią visų laikų duomenis šifruojančio viruso (ransomware) ataką.
Jis perspėjo apie pavojų, kad vyriausybių kuriamos kibernetinio karo priemonės gali patekti į programišių rankas ir padaryti daug žalos, kaip ir per naujausią ataką, paveikusią daugiau kaip 200 tūkst. kompiuterių visame pasaulyje.
„Tapatus scenarijus su įprastine ginkluote būtų (incidentas), kai iš JAV kariuomenės būtų pavogta raketų „Tomahawk“, – pažymėjo B.Smithas.
Per penktadienį prasidėjusią kibernetinių atakų bangą programišiai pasinaudojo saugumo spraga, būdinga „Windows XP“ ir kitoms senesnėms „Microsoft“ operacinėms sistemoms, kurioms bendrovė nebekuria atnaujinimų.
Virusas labai greitai išplito, nes atakos organizatoriai, kaip manoma, pasinaudojo programa, veikiausiai sukurta NSA ir paviešintą kartu su daugybe kitų šios agentūros dokumentų, nurodė Maskvoje įsikūrusios kompiuterinio saugumo bendrovės „Kaspersky Lab“ ekspertai.