Plinta ypač bjaurus laiškas: reikalo ėmėsi „Google“ ir aiškina, ką tokiu atveju reikia daryti  (1)

Jeigu sulaukėte laiško su kvietimu kartu naudotis „Google Doc“ failą – neatidarykite failo. Internete plinta naujas virusas. Laišką su kvietimu naudotis „Google Doc“ failu jūs galite gauti netgi iš pažįstamo asmens adreso. Bet taip tik atrodys.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jeigu jūs paspausite ant atsiųstos nuorodos, ji bus išsiųsta visiems jūsų kontaktų sąraše esantiems adresatams.

Ir tai labai sunkiai sustabdomas procesas.

„Google“ atstovas kalbėdamas su „Business Insider“ teigė, kad jie ėmėsi veiksmų, kad apsaugotų vartotojus nuo elektroniniame pašte plintančio apgaulingo laiško ir neteisėtų tolesnių veiksmų jį platinant, pasisavinant asmeninius kontaktus.

„Mes pašalinome netikrus puslapius, iš kurių ateidavo laiškai su „Google Doc“ nuorodomis. Be to, mūsų komanda intensyviai dirba, kad būtų užkirstas kelias tokiam piknaudžiavimui, stengiamasi, kad tai daugiau ateityje nepasikartotų. Mes skatiname savo vartotojus pranešti apie apgaulingus laiškus, gautus į „Gmail“ pašto dėžutę“, - nurodė atstovas.

„Google“ taip pat aiškinasi informaciją apie sukčius, siekia juos identifikuoti.

Nors dar neaišku, kaip buvo pradėta ataka, tačiau nustatytas elektroninio pašto adresas „Mailinator“, iš kurio buvo išsiųsti laiškų originalai. „Mailinator“ leidžia nesusikūrus anketos, vartotojams susikurti pašto adresus ir jais naudotis.

Kibernetinio saugumo direktorė Eva Galperin pasidalino patarimu su CNN kanalu: „Kiekvienas paspaudęs ant gautos nuorodos, turėtų pasitikrinti „Google App“ leidimus ir pašalinti vieną – pavadinimu „Google Docs“, jeigu toks būtų atsiradęs“, - nurodė ekspertė.

Vienas svarbiausių ir paprasčiausių būdų išvengti šio viruso - susisiekti su žmogumi, iš kurio kvietimą gavote ir įsitikinti, ar jis tikrai siuntė failą, ar tai jau viruso darbas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: TV3
TV3
(18)
(1)
(17)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: