Vilniuje steigiamas pirmasis visoje Šiaurės Europoje kibernetinių pratybų centras: žada daug įdomių dalykų  ()

Vilniuje netrukus duris atvers pirmasis Šiaurės Europoje specialus nuotolinių kibernetinių saugumo pratybų centras. Tai numatyta bendradarbiavimo sutartyje, kurią vakar, technologijų ir inovacijų festivalyje LOGIN, pasirašė „Telia Lietuva“ ir viena iš pasaulinių kibernetinės gynybos sprendimų lyderių – „CyberGym“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Paskutiniai įvykiai, kai išpirkos reikalaujančiu virusu per gana trumpą laiką buvo užkrėsta daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių visame pasaulyje, verčia verslo bendruomenę iš naujo įvertinti, ar pakankamai dėmesio skiriama duomenų ir sistemų saugumui.

Matydami, kaip sparčiai transformuojasi kibernetinės atakos, kaip auga jų mastas ir žala, norime Lietuvos verslui suteikti daugiau prevencijai skirtų sprendimų“, – sako Kęstutis Šliužas, „Telia Lietuva“ vadovas.

Pasak jo, partnerystė su Izraelio bendrove „CyberGym“ leis Lietuvos privataus ir viešojo sektoriaus įmonėms galimoms kibernetinėms atakoms ruoštis ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

„Rizikų prevencijos procese pirmiausia svarbi gera komanda, turinti ne tik teorinių žinių, bet ir žinanti, kaip elgtis vienos ar kitos grėsmes metu, gebanti realiu laiku priimti tinkamus sprendimus, dirbti kartu.

Tokie įgūdžiai geriausiai įsisavinami su praktika, tačiau Lietuvoje tokio lygio pratybų, kokias rengia „CyberGym“, iki šiol nebuvo“, – sako „Telia Lietuva“ vadovas.

„CyberGym“ specializuojasi kibernetinio saugumo mokymų ir pratybų srityje. Pagrindiniai bendrovės klientai – finansų, energetikos, gamybos ir kitų sektorių valstybinės ir privačios įmonės.

Pratybos yra pritaikomos konkretiems įmonės poreikiams, o jų metu atkuriamos realios situacijos - dirba tikri programišiai, inscenizuojami realūs įsilaužimai į sistemas.

„Deja, bet realybė yra tokia, kad žmogiškasis faktorius vis dar išlieka silpniausia gynybos grandimi. Kol jūsų darbuotojai nesuvoks, kad įmonės duomenų saugumas yra ne tik IT specialistų reikalas, tol jūsų įmonės vardas visada bus raudonoje zonoje.

Tą norime padėti keisti pradėdami strateginę partnerystę su „Telia Lietuva“ ir Vilniuje kartu steigdami kibernetinių pratybų centrą. Tikimės, kad tai bus vienas didžiausių tokio tipo kompetencijų centrų Šiaurės Europoje“, – sako Lietuvoje viešintis vienas iš „CyberGym“ įkūrėjų ir vadovas Ofir Hason.

„CyberGym“ bendrai įkūrė didžiausia Izraelio elektros tiekimo bendrovė „Israel Electric Corporation“ ir pirmaujanti Izraelio kibernetinio saugumo konsultacinė bendrovė „CyberControl“.

„CyberGym“ nuotolinių kibernetinių saugumo pratybų centrai Europoje jau veikia Prahoje ir Lisabonoje, taip pat Izraelyje ir Australijoje.

Nuotolinių kibernetinio saugumo pratybų centras Vilniuje įsikurs „Telia“ patalpose Vytenio gatvėje. Planuojama, kad pirmosios pratybos čia įvyks jau birželio mėnesį.

Daugiau informacijos www.telia.lt/cybergym.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()