Po „Audi A8“ paaiškėjo, kuri šalis taps pirmąją leidžiančia vairuotojams nebelaikyti vairo ir užsiimti pašaliniais darbais - ir tai ne JAV, ir net ne Japonija (Video)  (4)

„Audi A8“ jau gali save vairuoti pats. Pažangios autonominio vairavimo sistemos leidžia automobiliui atpažinti aplinką ir reaguoti į netikėtus pokyčius. „Tesla“ automobiliai taip pat yra stebėtinai savarankiški, autonominio važiavimo funkcijas greitkeliuose turi ir dar keli modeliai. Visgi vairuotojas negali miegoti, negali užsiimti kitais darbais ir visada privalo laikyti vairą – tokie įstatymai. Tačiau dabar jau aišku, kuri šalis taps pirmoji, kurioje bus legaliai galima nebelaikyti vairo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ir iki šiol buvo kuriami automobiliai, kurie teoriškai gali save vairuoti patys. Jie puikiai veikė greitkeliuose ir kituose neurbanizuotose vietovėse, tačiau akinanti saulė ir kitų eismo dalyvių klaidos šias autonominio vairavimo sistemas trikdydavo. Įstatymų leidėjai neskuba įteisinti autonominių automobilių. Nors šios technologijos jau diegiamos, vairuotojai yra įspėjami nuolat laikyti rankas ant vairo, nepriklausomai nuo to, kokiu keliu važiuojama. Kokia nauda iš autonominio vairavimo sistemos, jei žmogus vis tiek negali atsipalaiduoti? Su naujojo „Audi A8“ atėjimu tampa aišku, kad būtent Vokietija taps pirmąją šalimi, kurios greitkeliuose bus galima paleisti vairą ir užsiimti kitais darbais.

Trečiojo lygio autonominio vairavimo sistema, kokia yra įdiegta „Audi A8“ teoriškai gali susidoroti ir su sudėtingais manevrais, todėl įprastas lenkimas, apvažiavimas, greičio pritaikymas prie eismo tėkmės ir panašios situacijos „Audi A8“ tikrai negąsdina.  Peteris Frommas, didžiųjų „Audi“ automobilių gamybos vadovas, aiškina, kad jau kitais metais Vokietija leis paleisti vairą kai kuriuose keliuose. Visų pirma, A9 greitkelyje iš Miuncheno į Niurnbergą.

Pasižvalgykite aplink naująjį „Audi A8“

Bet juk „Audi A8“ pirkėjai visose šalyse galės naudotis automobilio galimybėmis, už kurias sumokėjo? Juk autonominio vairavimo sistemos yra vienas iš privalumų, kuriuos „Audi“ pabrėžia reklamuodama naująjį automobilį. Visgi, ne viskas taip paprasta.

Frommas teigia, kad „Audi“ įgalins trečiojo lygio autonominio vairavimo sistemą tik tose šalyse, kuriose tai legalu. Taigi, kol kas tik Vokietijoje. Kertant sieną automobilis įspės vairuotoją paimti vairą į rankas ir sistema bus išjungta. Įjungti autonominio režimo nepavyks niekur, kur to neleidžia įstatymai. O kaip su atsakomybe?

Tuo metu, kai automobilis save vairuos pats, už bet kokius nusižengimus ir eismo įvykius bus atsakinga „Audi“ kompanija. Tai pirmasis žingsnis, tačiau neabejojama, kad jis sukels bangą, kuri nusiris ir per kitas Europos valstybes. Jungtinė Karalystė taip pat svarstė įteisinti autonominį vairavimą, tačiau kol kas neaišku, kuomet šis sprendimas taps realybe.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(32)
(1)
(31)

Komentarai (4)