Kaip atrodo geriausias šių metų automobilių saugumo bandymas? (Video)  (6)

Dar visai neseniai kalbėjome apie prasčiausiai šiemet „Euro NCAP“ saugumo bandymuose pasirodžiusį automobilį. Tai – „Ford Mustang“, surinkęs vos dvi žvaigždutes iš penkių – prasčiausią įvertinimą skirtą per šiais metais atliktus testus. Daugybė automobilių surinko visas penkias žvaigždutes, tai kaip reikėtų žinoti, kuris pasirodė geriausiai? Kuris iš šiemet bandytų automobilių iš tikrųjų yra saugiausias?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Automobilio saugumo vertinimas susideda iš kelių pagrindinių sričių: vairuotojo ir keleivių apsaugos, pėsčiųjų saugumui skiriamo dėmesio, ir elektroninių saugumo sistemų. „Euro NCAP“ kiekvieną automobilį įvertina dar prieš saugumo bandymus – žiūrima, kokia standartinė įranga montuojama, kaip mechanizmai atitinka reikalavimus ir taip toliau. Tačiau galiausiai ateina laikas viską išbandyti praktiškai – keletą automobilių sudaužyti.

Saugiausias šiemet „Euro NCAP“ bandytas automobilis – „Volkswagen Arteon“. Tai – didelis, kupė formos sedanas. Prabangus automobilis buvo sukurtas norint pakeisti senstanti CC ir iš esmės yra labai giriamas automobilių žurnalistų. Žmonėms patinka automobilio dizainas, kokybė ir sumontuota saugumo įranga. Žurnalistai smaginosi „bandydami“ technologiją, kuri automobilį sustabdo šalikelėje, jei tik vairuotojas užsnūsta prie vairo. Visgi, elektroninės sistemos nėra stipriausias „Arteon“ sritis.

Už elektroninių saugumo sistemų taikymą „Arteon“ gavo 82 % įvertinimą. Tai – tikrai aukštas balas ir retam automobiliui pavyksta tokį pasiekti, tačiau „Volvo S90“ ir V90 gavo net 93 % įvertinimą už saugumo sistemas. „Arteon“ gerokai atsigriebė visose kitose srityse ir šiuo metu karaliauja saugiausių 2017 metų automobilių sąrašo viršūnėje.

„Volkswagen Arteon“ - išvaizdus ir labai saugus automobilis

Visos oro pagalvės „Arteon“ automobilyje išsiskleidžia laiku ir taip, kaip turėtų. Panašių problemų kaip „Tesla“ šis automobilis tikrai neturi. Įspūdį kelia ir saugumo zonos kėbule, kurios greitai susilanksto, sugerdamos smūgio jėgą. „Arteon“ avarijos metu yra saugus prieglobstis ir vaikams – ši sritis yra itin sudėtinga, nes automobilių gamintojai turi surasti būtų kaip salone sumontuoti ir vaikams, ir suaugusiesiems skirtą saugumo įrangą.

„Volkswagen Arteon“ vaizdo įrašas gerokai skiriasi nuo vaizdo, kurį matėte „Ford Mustang“ bandyme. Tačiau nieko tai per daug nestebina, nes matyti, kad saugumas buvo vienas iš esminių prioritetų kuriant naująjį prabangų automobilį.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(20)
(1)
(19)

Komentarai (6)