Nei viena kaimyninė šalis neturi tokio 3D spausdintuvo, kokį įsigijo lietuviai: ateities tikslai - dar didesni (Video)  ()

3D technologijos įsitvirtina medicinoje. Trimačiais spausdintuvais Lietuvoje jau gaminami implantuojami dantys, kaulų, sąnarių dalys. Iš metalo, kaulinės medžiagos, keraminiai. Bet verslininkų mintyse – nauji grandioziniai projektai – 3D spausdintuvu gaminti žmogaus audinius ar organų fragmentus, panaudojant kamienines ląsteles.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Specialistų teigimu, kiekvienas žmogus unikalus, jo problemai išspręsti reikia preciziško tikslumo, tad būtent medicinoje 3D technologija praverčia kaip niekur kitur.

Ir pažanga nesustoja. Amerikos mokslininkų ambicija – trimačiu biospausdintuvu spausdinama širdis su visomis kraujagyslėmis ir vožtuvais. Tai iškart leido repetuoti operacijas, bet pagrindinė užduotis – tokią širdį pritaikyti per organų transplantaciją.

Apie trimatį biospausdintuvą svajoja ir lietuviai. „Kamieninių ląstelių tyrimų centras“ užsibrėžęs sukurti technologiją, kuri, panaudojant kamienines ląsteles, leistų gaminti žmogaus audinius ir organų fragmentus. Ir kad tinkami jie būtų ne tik tyrimams, bet ir transplantacijai.

Plačiau – Irmos Janauskaitės, Loreta Mačiulienės ir Urtės Korsakovaitės reportaže:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(13)
(3)
(10)

Komentarai ()