„Huawei“ pradeda naują istorinį etapą: oficialiai pristatė fantastiškai ambicingą projektą „RoadReader“ - pirmasis pasaulyje automobilis, kurį galima valdyti su telefonu (Video)  ()

Technologijų lyderė „Huawei“ tapo pirmuoju pasaulyje mobiliųjų įrenginių gamintoju, kuris panaudojo dirbtinio intelekto technologija aprūpintą išmanųjį telefoną automobiliui vairuoti. „RoadReader“ vardu pavadintas projektas – tai naujas etapas „Huawei“ įmonės istorijoje. Jis praplečia Kinijos gamintojo sukurtos objektų atpažinimo technologijos ribas. Tai leidžia gebėjimu mokytis, greičiu ir dirbtiniu intelektu pasižyminčius įrenginius praktiškai išbandyti unikaliose srityse.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Skirtingai nei kiti savaeigiai automobiliai, kurie tiesiog sugeba kelyje aptikti esančias kliūtis, „Huawei“ pavertė „Porsche Panamera“ modelį ne tik automobiliu, gebančiu matyti, bet ir iš esmės suprantančiu supančią aplinką bei joje vykstančius procesus. Tai reiškia, kad išmaniojo telefono su dirbtiniu intelektu pagalba automobilis gali identifikuoti net tūkstantį skirtingų objektų, įskaitant katę ar šunį, kamuolį ar dviratį ir pan. Maža to, remdamasis šiais duomenimis, automobilis gali prie jų prisitaikyti ir išmokti imtis atitinkamų veiksmų, kai šie objektai yra aptinkami kažkur netoliese.

„Šis projektas naudojasi dirbtinio intelekto galimybėmis, kurios jau yra integruotos į „Mate 10 Pro“ telefoną. Pastarasis įrenginys taip pat naudoja dirbtinį intelektą automatiškai atpažinti objektus, pavyzdžiui, kates, šunis, maistą ir t. t. Svarbiausia, kad visa tai leidžia žmonėms užfiksuoti nuotraukas, kurios prilygtų profesionalių fotografų padarytiems kadrams“, – teigia „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei.

Anot jo, dauguma šiandien kuriamų savaeigių automobilių priklauso nuo trečiųjų šalių technologijų tiekėjų specialiai tam skirtų lustų, gebančių atlikti daugybę skaičiavimų vienu metu, galingumo. Šiuo atveju „Huawei“ inžinieriai, siekdami misiją neįmanoma paversti įmanoma, pasitelkė technologiją, kurią jau naudoja savo išmaniuosiuose telefonuose. Tai tik įrodo jų funkcionalumą ir universalumą, kadangi šie įrenginiai gali atstoti sudėtingas pažangias technologijas, specialiai sukurtas savaeigiams automobiliams valdyti.

„Mūsų išmanusis telefonas jau stebina savo gebėjimu atpažinti objektus. Todėl mes norėjome sužinoti, ar per trumpą laiką galėtume jį išmokyti ne tik vairuoti automobilį, bet ir pasitelkti dirbtinio intelekto galimybes pamatyti konkrečius objektus bei išvengti su jais susidūrimo. Jei mūsų technologija yra pakankamai pažangi, kad tokį rezultatą pasiektų vos per 5 savaites, tai ką dar ji sugeba?“ – retoriškai klausia „Huawei“ Vakarų Europos vyriausiasis rinkodaros vadovas Andrew Garrihy.

„Huawei“ kuriamas „RoadReader“ projektas bei savaeigio automobilio galimybės bus pademonstruotos dviejų dienų renginyje „Mobile World Congress“ (MWC). Vienas didžiausių ir laukiamiausių technologijų renginių šiemet vyksta Barselonoje vasario 26-27 dienomis. Renginio svečiai bus pakviesti patys išbandyti „Huawei“ patobulintą automobilį bei galės išmokyti jį identifikuoti ir manevruoti tarp tam tikrų objektų.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(4)
(1)
(3)

Komentarai ()