Elonas Muskas paskelbė apie naują keistą būdą paspartinti automobilių gamybą - kai kuriems pirkėjams tai nepatiks  (8)

„Tesla“ kapstosi iš gamybos košmaro, į kurį įsivėlė, tikriausiai, dėl patirties stokos. Masiškai gaminti elektromobilius palyginti jaunai kompanijai nėra lengva, o „Tesla Model 3“ užsakymų gausa pranoko lūkesčius. Visgi, dabar jau po truputį šios bėdos lieka už nugaros, tačiau Elonas Muskas vis dar stengiasi pagreitinti gamybą. Šios pastangos reikalauja ir ganėtinai keistų sprendimų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jei pirktumėte naują „Tesla“ automobilį, jūs galėtumėte pasilinksminti papildomos įrangos užsakymo lape. Tas pats pasakytina ir apie kitas markes, tačiau ar žinote, kiek skirtingų kėbulo spalvų siūlo, pavyzdžiui, „Audi“? Priklausomai nuo modelio šis skaičius svyruoja apie 13-20. Kiti automobilių gamintojai pasižymi ir dar platesnėmis gamomis - kai kurie vien baltos spalvos variantų siūlo 4-5. Tuo tarpu „Tesla“ leidžia pasirinkti vos iš 7 spalvų variantų. Ir tai nėra gerai.

„Tesla“ automobiliai, bent jau mūsų akims, nepasižymi išskirtiniu, elegantišku dizainu. Jie atrodo neblogai, tačiau niekas nealpsta juos pamatęs. Kai kurios spalvos yra populiaresnės už kitas - nemažai „Tesla“ automobilių yra balti. Tikriausiai nelabai maloniai jaustumėtės aikštelėje savo „Tesla“ automobilį pastatęs prie kito tos pačios spalvos modelio?

Na, daugeliui tai nerūpi, tačiau išskirtinumo galimybių ką tik dar labiau sumažėjo, nes Elonas Muskas pareiškė, kad atsisakoma dviejų iš 7 spalvų - „Obsidian Black“ ir „Metallic Silver“ pasirinkimai dingsta iš užsakymų lapų. Tai - populiarios blizgi juoda ir sidabrinė spalvos. Jos pasirinktos ne todėl, kad jos buvo nemėgstamos pirkėjų. Tiesiog užsakymų lape dar lieka kiti juodos ir sidabrinės variantai.

Taigi, nuo šiol nauji „Tesla“ automobiliai bus dažomi matine juoda, tamsiai sidabrine, mėlyna, balta arba raudona spalva. Pasirinkimų tikrai nedaug, tačiau Muskas tvirtina, kad sumokėjus papildomai galima pasirinkti ir „Obsidian Black“ ar „Metallic Silver“. Tai būtų specialus užsakymas, todėl kaina būtų gerokai didesnė ir „Tesla“ tikisi, kad tokių pirkėjų bus nedaug.

Nors atrodo, kad pasikeitimas yra nežymus, iš tiesų jis gali prisidėti prie gamybos tempų didinimo. Keičiant spalvas reikia paruošti dažymo įrangą. Tai užtrunka šiek tiek laiko - nedaug, nes viskas dabar yra automatizuota. Tačiau sumažinus spalvų pasirinkimus atvejų, kuomet dažymo ceche keičiami dažai, bus mažiau. Tik kažin, ar tai patiks pirkėjams - kadaise visi „Ford Model T“ buvo dažomi viena spalva, nes tikslas buvo sukurti kuo pigesnį automobilį. „Tesla“ nėra pigūs ir šis pasikeitimas kainai įtakos neturės.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(13)
(2)
(11)

Komentarai (8)