„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga: kodėl jis toks pigus ir ar tikrai toks geras kaip visi sako? (Foto, Apžvalga)  ()

Šiemet Kinijos kompanija „Xiaomi“ išmaniuosius telefonus gamina taip greitai kaip bandelių parduotuvė „Akropolyje“. Klausimas ar pakaktų rankų ir kojų pirštų tam, kad suskaičiuotumėme kiek jų šiemet viena didžiausių Kinijos įmonių jau pristatė ir kiek dar planuoja pristatyti, tačiau sunku būtų nuginčyti faktą, jog jie žino kaip patraukti dėmesį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visai neseniai „Xiaomi“ įkūrė dukterinę kompaniją „Poco“, kuri pristatė milžiniško susidomėjimo sulaukusį išmanųjį telefoną „Pocophone F1“.

Vienur jis minimas kaip „Xiaomi Pocophone F1“, kitur kaip „Poco F1“, o dar kiti įvardina kaip „Pocophone F1“.

Kaip bebūtų, visur kalbama apie tą patį išmanųjį telefoną - pigiausią įrenginį su „Snapdragon 845“ procesoriumi. Nusprendėme jį išbandyti ir mes.

Kaina
- Gearbest - nuo 318€ (iš Kinijos sandėlio)
- Geekbuying - nuo 322€ (iš Ispanijos arba Kinijos sandėlio)
- Geekmaxi - nuo 329 € (iš Vokietijos sandėlio)
- Skytech.lt - maždaug 359 €
- Tomtop - €382 (išpirkta)

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono dizainas

Pradėti „Xiaomi Pocophone F1“ apžvalgą nuo dizaino - tikrai nėra pati geriausia mintis, tačiau tokia jau mūsų nusistovėjusi tvarka ir dėl šio įrenginio ji tikrai nesikeis. Taigi, „Poco F1“ tikrai nelaimės stilingiausio ar moderniausio dizaino konkurso šiemet, o tokio nebūtų laimėjęs ir praėjusiais metais. To priežastis pakankamai paprasta - išmanusis telefonas pasižymi iš plastmasės pagamintu korpusu.

Kai dauguma gamintojų jau bent metus laiko naudoja stiklines nugarėles su metalinėmis briaunomis, tai „Xiaomi“ ir jų dukterinės kompanijos vadovai nusprendė pataupyti ir pasiūlė šį išmanųjį telefoną su milžiniška plastmase ant nugarėlės. To priežastys yra pakankamai suprantamos ir aiškios - buvo siekiama kiek įmanoma sumažinti gamybos išlaidas, jog būtų galima pasiūlyti kuo žemesnę kainą už itin geras specifikacijas. Ir, žinoma, dizainas tai kuo puikiausiai atspindi.

Norėdamas šiek tiek išsklaidyti susidariusią miglą, norėčiau pasakyti, jog jis nėra kažkaip blogai surinktas ar ta naudojama plastmasė yra nekokybiška. Viskas kaip tik yra priešingai, tačiau ganėtinai sudėtinga būtų pagirti gamintoją už tai, jog vietoj stiklo, kuris jau beveik visiškai pakeitė metalą (o pastarasis kažkada pakeitė plastmasę), buvo pasirinktas būtent toks sprendimas. Na, reikia tikėtis, jog Jums toks niuansas nesukelia kažkokių neigiamų emocijų.

Taigi, kalbant apie patogumą, surinkimo kokybę ir kitus dizaino elementus, galėčiau pasakyti, jog nepaisant aukščiau įvardintų trūkumų, tai „Poco F1“ yra tikrai patogus, ganėtinai maloniai nugula rankoje, o taip pat ir ganėtinai saugiai joje laikosi. Kalbant apie dizaino privalumus, tai dar būtų galima paminėti ir tai, jog viršutinėje jo dalyje rasime ausinių lizdą, kuris tampa vis didesne retenybe telefonuose. „Xiaomi Pocophone F1“ šonuose esantys mygtukai yra tinkamose pozicijose, pirštų antspaudų jutiklis taip pat ganėtinai patogioje pozicijoje.

Apibendrinimui galima būtų pasakyti, jog „Pocophone F1“ didžiausias dizaino trūkumas yra tas, jog jis pagamintas iš plastmasės, tačiau visa kita yra tikrai pakankamai aukšto lygio ir iš esmės net nėra svarbu kiek šis įrenginys kainuoja.

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono ekranas

„Pocophone F1“ pasižymi 5,99 colių įstrižainės IPS LCD ekranu, kuris, be abejonės, viršutinėje dalyje turi ir išpjovą. Verta paminėti ir tai, jog ekrano raiška siekia 1080 x 2246 taškų, kas šiais laikais turėtų reikšti Full HD+. Taigi, ką reiškia visi šie skaičiukai ir ar jų pakanka?

Jau kuris laikas buvau pratęs pradėti nuo ekrano išpjovos, tačiau šiame telefone, kaip ir kai kuriuose kituose „Xiaomi“ įrenginiuose, ji turi šiokią tokią didesnę prasmę. „Poco F1“ išpjovoje turi įmontuotą ne tik kamerą ir pokalbių ausinę, tačiau ir kamerą, kuri naudojama veido atpažinimui. Būtent dėl to ši išpjova iš esmės tokia pat didelė kaip ir „iPhone X“. Jeigu manote, kad be jos būtų geriau - galite nustatymuose įjungti funkciją, kad aplink būtų rodomas juodas fonas.

Grįžkime prie paties ekrano. Už labai panašią kainą ši Kinijos kompanija parduoda „Xiaomi Mi 8“, kuris turi OLED ekraną. Tai ką matome šiame „Xiaomi Pocophone F1“ nėra labai blogai, tačiau reikia suprasti, kad IPS LCD nėra OLED. Kaip bebūtų, vaizdas ekrane yra tikrai gražus. Telefone matomos spalvos yra pakankamai tikslios, o taip pat puikus ir kontrasto lygis. Tiesą pasakius, galima būtų pritarti mano kolegai, kuris kiek anksčiau „Xiaomi Mi 6“ ekraną įvertino kaip vieną geriausių tokio tipo.

Apibendrinimui norėčiau pasakyti, kad nors technologine prasme „Pocophone F1“ ekranas nusileidžia daugumai flagmanų, tačiau žvelgiant iš kainos perspektyvos - šis pasiūlymas yra tikrai pakankamai puikus, o naudojantis telefonu tai tikrai nekels jokių problemų. „Poco F1“ ekrane atvaizduojamas vaizdas išties yra gražus ir tikslus, tad būtų labai sunku pasakyti kodėl būtent dėl ekrano reikėtų nepirkti šio telefono.

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono veikimas

Didžiausias „Pocophone F1“ privalumas, kurį įvardina ir pats gamintojas, yra jo galia. Tikriausiai dauguma Jūsų jau žino, kad „Poco F1“ veikia su „Qualcomm Snapdragon 845“ procesoriumi ir šiuo metu yra pigiausias išmanusis su būtent šiuo lustu. Mūsų testuotas modelis taip pat pasižymi 6 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties, kurią dar galima praplėsti ir atminties kortele.

Sunku būtų įsivaizduoti, jog šio išmaniojo telefono veikimas gali nedžiuginti. „Xiaomi“ sukurto įrenginio veikimas, kaip ir galima buvo numanyti, yra tikrai puikus. Ir nors esu pripratęs prie švarios „Android“ operacinės sistemos, tačiau šiuo atveju ir MIUI nesukėlė kažkokių neigiamų emocijų. Iš esmės net galėčiau pasidžiaugti, jog per dvi savaites neteko pastebėti kažkokių rimtesnių šios vartotojo sąsajos problemų, kas anksčiau tikrai buvo būdinga.

„Xiaomi Pocophone F1“ išties veikia puikiai. Naršymas tarp langų, programėlių veikimas fone, sparta - viskas vyksta itin sklandžiai. Jokių problemų šiam telefonui nekilo ir mūsų tradicinio testo metu – sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, o taip pat jokių vargų nesukėlė ir tokie žaidimai kaip „PUBG Mobile“ ir „Asphalt 8“ ar mano jaunystę priminęs „Runescape“. Negaliu nepaminėti ir to, jog išbandžiau „Xiaomi“ siūlomą valdymą gestais, kuris pašalina nuo ekrano apačios navigacijos juostelę ir viskas tampa valdoma gestais.

Jeigu anksčiau „Xiaomi“ telefonuose esantys gestai negalėdavo pasigirti sklandžiu veikimu, tai bent jau „Poco F1“ viskas veikia išties džiuginančiai. Iš esmės jų veikimo principas yra kone identiškas tam ką galima rasti „Apple iPhone“ telefonuose - pirštu braukiant iš apačios atsidarys meniu, braukiant iš apačios ir šiek tiek palaikant ties viduriu - programėlių valdymas, o iš krašto braukiant link centro - grįžimas atgal. Sutikite, tai kažkur tikrai matyta, tačiau negaliu nepaminėti, jog tai veikia tikrai gerai.

Taigi, kokios būtų išvados? O jos labai paprastos. „Xiaomi Pocophone F1“ veikia taip pat gerai kaip dauguma šiemet pristatytų flagmanų arba bent jau tų, kurie turi „Snapdragon 845“ procesorius. Ir tiesą pasakius šioje kategorijoje kažkokio kitokio vertinimo būtų sunku tikėtis, nes įrenginys pasižymi visomis specifikacijomis, kurios reikalingas itin našiam veikimui.

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono audio

Šiemet jau teko išbandyti ne vieną panašios kategorijos išmanųjį telefoną ir kuomet kalba pakrypsta apie garsą - tenka akis nukreipti į žemę, nes itin dažnai būna sunku pasakyti kažką teigiamo. Tačiau „Pocophone F1“ tikrai nustebino.

Pradėsiu nuo to, jog „Xiaomi Poco F1“ turi stereo garsiakalbius - vienas jų įmontuotas ekrano išpjovoje, o kitas apatinėje telefono briaunoje. Jeigu reikėtų palyginti šio telefono garsą su kažkuo kitu, tai pirma mintis kyla apie „Honor 10“, kuris ne tik pasižymi kone identiška konfigūracija, tačiau ir garsas sklinda labai panašus.

„Pocophone F1“ pasižymi gana aukštu garsumo lygiu, tačiau tuo pačiu ir išlaiko ganėtinai aukšto lygio garso kokybę, kuris dar priedo ir pakankamai švarus. Tiesą pasakius būtų pakankami sunku įvardinti panašiai gerus garsiakalbius turintį kitą išmanųjį telefoną, kuris tilptų į „Poco“ kainos rėmus. Tačiau kaip dažnai nutinka su kiniška technika - kiekvienas pliusas turi ir atitinkamų minusų.

Didžiausi minusai išryškėja klausantis muzikos su ausinėmis. Jeigu garso kokybė ir išliko pakankamai gera, tačiau garsumo lygis nukrito tiesiog neįtikėtinai ir negalėčiau pasakyti, jog tai nudžiugino. Žinoma, itin sudėtinga nupasakoti tai kas susiję su garsu, tačiau jeigu dažnai naudojatės ausinėmis - garsumo lygio trūkumą pastebėsite tikriausiai iškart.

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono kamera

„Pocophone F1“ kameros yra turbūt sudėtingiausiai įvertinama dalis. Pradėkime nuo to, jog šis flagmanas turi dvigubą kamerą, kurią sudaro 12 MPx raiškos pagrindinis ir 5 MPx raiškos antrinis jutiklis. Ir nors tai gali pasirodyti kaip geros specifikacijos, tačiau kartais rezultatai priverčia nustebti.

Taip, tikriausiai galima drąsiai teigti, jog pagaliau atėjo diena, kai esant geromis sąlygomis visi telefonai fotografuoja pakankamai gerai. „Poco F1“ išties gerai fotografuoja esant dienos šviesai - pakankamai aukštas detalumo lygis, spalvos kiek paryškintos, tačiau ne per daugiausiai. Pakankamai gerai veikia ir portretų režimas, kuris stebėtinai gerai nustato pagrindinio objekto kraštus. Tačiau ne retai šis „Xiaomi“ žaisliukas mėgsta iškrėsti išdaigų.

Tikriausiai nenustebinsiu Jūsų pasakydamas, jog tamsoje fotografijos taip nenudžiugins, tačiau ne visada reikia ir tamsos. Galbūt tai programinės įrangos kaltė, bet „Poco F1“ pastebimai dažnai nesugeba sufokusuoti matomo vaizdo, pakankamai dažnai nuotraukose gerokai per daug baltos spalvos, o tokie kadrai tikrai nedžiugina nieko. Reikia tikėtis, jog tai programinės klaidos ir greitu metu bus kažkas patobulinta.

Kalbant apie fotografavimo prieblandoje ar visiškoje tamsoje, pastebimas pakankamai aukštas triukšmo lygis, gana aiškiai dingsta ir nuotraukų detalumas. Rezultatai nėra labai blogi, tačiau ne tokie kurie leistų džiaugtis, jog pasirinktas būtent šis išmanusis telefonas.

Verta paminėti ir tai, jog priekinėje išmaniojo telefono dalyje rasime kamerą su 20 MPx raiškos vaizdo jutikliu. Kaip ir pagrindinės kameros, taip ir ši, labai didelių stebuklų neparodys, tačiau nuotraukos mažų mažiausiai tinkamos naudotis socialiniuose tinkluose. O ko daugiau reikia iš priekinės kameros?

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – telefono baterija

Vienas didžiausių daugumos „Xiaomi“ išmaniųjų telefonų privalumas - jų baterijos. Ne išimtis ir „Pocophone F1“, kuris pasižymi 4000 mAh talpos baterija su greito įkrovimo funkcija. Tiesa, dėl medžiagų panaudotų šio telefono nugarėlėje jame nerasime belaidžio įkrovimo, tačiau atsižvelgiant į šios baterijos galimybes - tai labai menka problema.

Kaip ir įprasta testuojant bateriją, atlikau mūsų standartinį testą, o rezultatai iš esmės yra puikūs. Buvo peržiūrimas vaizdo reportažas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, per pusantros valandos įrenginys išsikrovė maždaug 13%. Tai yra vienas geriausių rezultatų iš mano testuotų telefonų, o ir realybėje viskas atrodo labai panašiai.

„Xiaomi Pocophone F1“ be didesnių problemų išgyvena visą darbo dieną, o savaitgalį leido mėgautis ir maždaug 5 valandų „Runescape“ žaidimo sesija su pilnu įkrovimu. Džiugu ir tai, jog „Xiaomi“ šiemet jau neriboja telefonų ir leidžia juose naudotis „Qualcomm Quick Charge 3“ greito įkrovimo funkcija. Tiesa, greitasis įkrovimas nėra pats sparčiausias ir per valandą įkrauna maždaug 70 proc. baterijos.

„Xiaomi Pocophone F1“ apžvalga – ar verta pirkti?

„Xiaomi“ šį išmanųjį telefoną reklamavo kaip tikrą fenomeną, o ir iš pradžių atrodė, jog tai turėtų būti neįtikėtinai geras pasiūlymas už maždaug 300 eurų iš Kinijos arba nuo 340 eurų Europoje. Tačiau iš tikro telefonas kainuoja šiek tiek brangiau, tačiau vistiek labai pigiai, tad ši kaina turi dvi medalio puses.

Visų pirma, tai vardan žemesnės kainos rasime niuansų, kurie atsirado siekiant sumažinti telefono gamybines išlaidas. Vienas didžiausių niuansų - jo korpusas. Gal kažkam tai netrukdo, tačiau visomis prasmėmis tai yra atgyvenęs sprendimas. Bet kaip ir minėjau yra dvi medalio pusės. Trumpai apie jas.

Jeigu telefonus perkate tik iš vietinių parduotuvių ir nesidairote į pasiūlymus iš Kinijos - tai tikrai neįtikėtinai geras pasiūlymas. Maždaug 359 eurų ar šiek tiek mažiau, kai tuo tarpu „Xiaomi Mi 8“ kainuoja maždaug nuo 490 eurų

Ar verta pirkti „Pocophone F1“ tikriausiai priklausytų nuo to kur jį ketinate pirkti, tačiau visumoje tai yra tikrai pakankamai patrauklus pasiūlymas. Geriausia geležis tam, jog telefonas veiktų itin sparčiai, pakankamai geras ekranas, nuostabi baterija, tačiau pakankamai vidutiniška kamera ir atgyvenęs korpusas. Už tokią kainą būtų pakankamai sunku rasti parduotuvėje geresnę prekę, tačiau internete galima rasti ir geresnių alternatyvų.

Aut. teisės: Telefonai.eu
Telefonai.eu
(26)
(10)
(16)

Komentarai ()