„Xiaomi“ apkaltinta melavimu - naujieji permatomi telefonai yra tik akių dūmimas? Ką apie tai sako pats gamintojas  ()

Gegužės mėnesį Kinijos išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių gamintoja „Xiaomi“ sužavėjo visą internetą pažadėjusi pasiūlyti „permatomą“ telefoną „Mi 8 Explorer Edition“ – įmonės atstovai tvirtino, kad per skaidrią nugarėlę galima įžiūrėti vidinius telefono komponentus. To iki šiol nesiūlė jos išmaniųjų telefonų gamintojas, rašo „The Verge“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bet jau iš karto deguto į medų lašino skeptikai, tvirtinę, kad išoriškai matoma plokštė nėra tikra. O dabar aiškėja, kad tie skeptikai veikiausiai buvo teisūs.

„Twitter“ socialiniame tinkle informaciją platinantis Chengmingas Alpertas – pirmasis skeptikas, viešai pareiškęs abejones dėl „Xiaomi“ telefono „skaidrumo“, dabar išplatino nutekintas tariamai vidinių telefono detalių nuotraukas.

Jis tvirtina, kad tai, kas bus matoma per nugarėlės stikliuką, tėra kosmetinis vidinis dangtelis, kuris dengs tikruosius (ne tokius fotogeniškus) telefono vidaus komponentus.

Jeigu darytume prielaidą, kad nutekintos nuotraukos yra tikros, galima būtų daryti išvadą, kad „Xiaomi“ labai stengiasi sukurti itin įmantrią optinę iliuziją – taip stengiasi, kad netgi pagamino butaforinius trimačius komponentus, sukuriančius vaizdo gylio ir tikrumo iliuziją. Tačiau nutekintoje nuotraukoje parodytos plokštės, panašu, yra tik kosmetinės.

Skeptikams pirmą kartą sukritikavus „Xiaomi“, įmonės atstovai išplatino komentarą: „Permatoma „Mi 8 Explorer Edition“ nugarėlė yra iš tiesų pagaminta iš permatomo stiklo, ant jos nėra lipduko su komponentų vaizdu. Viršutinėje telefono pusėje matomi komponentai yra tikros vaizdo plokštės dalys“. Formaliai galima būtų teigti, kad „Xiaomi“ nemelavo: nugarėlė iš tiesų permatoma, o per ją matomos detalės. Bet panašu, kad tai nėra veikiančios, tikros telefono detalės, bet jų stilizuoti modeliai.

O tai reiškia, kad „Mi 8 Explorer Edition“ permatomumas vis vien yra daugiau iliuzija nei tiesa.

Aut. teisės: 15min.lt
(11)
(5)
(6)

Komentarai ()