„Xiaomi“ pristatė pirmąjį pasaulyje išmanųjį telefoną su 10 GB operatyviosios atminties (Video)  (1)

Paprastai išmaniųjų telefonų flagmanų komercinio gyvenimo trukmė siekia metus, po kurių gamintojas atnaujina modelį. Tačiau „Xiaomi“ nusprendė, kad žaidimų įrenginiai sensta greičiau, todėl šių metų balandžio mėnesį debiutavusio „Black Shark“ pamaina pristatyta praėjus šešiems mėnesiams. Antros kartos prietaisas buvo pavadintas „Xiaomi Black Shark Helo“.


Pirmasis pasaulyje išmanusis telefonas su 10 GB operatyviosios atminties

Buvo tikimasi, kad pirmuoju išmaniuoju telefonu, turinčiu 10 GB operatyviosios atminties, taps „Mi Mix 3“, tačiau „Black Shark Helo“ jį aplenkė dvejomis dienomis. Tiesa, 10 gigabaitų LPDDR4x moduliu aprūpinta tik viena modifikacija, įvertinta 605 USD. Ji taip pat turi 256 GB UFS 2.1 atminties ir bus parduodama nuo gruodžio 12 d.

Be to, bus pasiūlytos dvi paprastesnės versijos, kurias Kinijoje bus galima užsisakyti iš karto po anonso: labiausiai prieinamos 6/128 GB modifikacijos kaina bus 416 USD. Pridėję dar beveik šimtą dolerių (kaina – $504) galėsite įsigyti išmanųjį su 8 GB RAM (504 USD) ir tokia pat vidine atmintimi.

Visos konfigūracijos gavo aparatinės įrangos platformą „Qualcomm Snapdragon 845“ su grafikos adapteriu „Adreno 630“. Jos vėsinimui įdiegta skysčiu aušinama šilumos šalinimo sistema, kuri tapo efektyvesnė lyginant su pirmosios kartos „Xiaomi“ geimerių išmaniuoju. Pasak gamintojo, esant didžiausioms apkrovoms, ji mažina mikroschemos temperatūrą 12° C, tuo tarpu jos pirmtakė įstengė pasiekti 8° C rodiklį.

Be to, kairėje pusėje yra specialus mygtukas, kuris sumažina kitų fone veikiančių programų aktyvumą, taigi, maksimalūs aparatūros ištekliai lieka žaidimo tikslams. Šis režimas, kartu su dvipusiu prijungiamuoju žaidimų moduliu pagerina prietaiso žaidimų galimybes.

Senas dizainas, naujas ekranas

Bendra modelio konstrukcijos koncepcija išliko tokia pati, tačiau apačioje esantys rėmeliai sumažėjo, o apačioje buvęs ovalo formos fizinis mygtukas išnyko. Kitoks galinio skydelio dizainas padėjo korpusą sukurti plonesniu, todėl jo matmenys dabar yra 160 × 75,25 × 8,7 mm, o sveria telefonas 190 g. Didžioji galinio skydelio dalis pagaminta iš stiklo, o jo kraštus dengia išgaubtas aliuminio rėmelis.

Dėl priekinio mygtuko atsisakymo pirštų atspaudų skaitytuvui teko įsitaisyti ant galinio dangtelio žemiau dvigubos kameros. Ten taip pat yra stilizuotos S raidės formos logotipas, turintis RGB apšvietimą, kontroliuojamą dirbtinio intelekto. Jis keičiasi priklausomai nuo žaidime vykstančių įvykių ir veikia sinchroniškai su dviem LED juostelėmis, esančiose korpuso šonuose.

Ekrano įstrižainė šiek tiek išaugo – nuo 5,99 iki 6,01 colio, o raiška išliko visiškai nepakeista – 2160 × 1080 taškų. Tačiau ekranas čia yra kitokio tipo: IPS matrica buvo pakeista AMOLED. Garso posistemė gali pasigirti Hi-Fi audio lustu ir stereofoniniais garsiakalbiais, įtaisytais priekiniame skydelyje.

Kitos charakteristikos paveldėtos be reikšmingų pokyčių

Kitas specifikacijas „Xiaomi Black Shark Helo“ paveldėjo iš savo pirmtako. Tai taikoma net ir fotoaparatams: galinėje dalyje yra 12 ir 20 megapikselių moduliai, iš kurių pirmasis gavo 1,25 mikronų taškus ir automatinio fokusavimo sistemą Dual Pixel PDAF, o antrasis sudarytas iš 1 mikrono pikselių ir yra atsakingas už dvigubą optinį priartinimą. Abiem atvejais objektyvai turi f/1.8 diafragmą, o naktiniam fotografavimui numatyta dviejų atspalvių LED blykstė.

Priekinis foto modulis pagrįstas 20 Mp jutikliu ir turi f/2.0 optiką, portreto režimą bei asmenukių pagražinimo funkciją.

„Xiaomi Black Shark Helo“ maitinimo šaltinis yra 4000 mAh baterija, o ryšio galimybes suteikia įmontuoti 4G LTE, Wi-Fi 802.11ac ir Bluetooth 5.0 moduliai, taip pat USB Type-C prievadas. Nėra 3,5 mm garso jungties, tačiau pakuotėje rasite atitinkamą adapterį.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM
(15)
(6)
(9)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: