3 „Microsoft“ galvosūkiai, kadaise girdėti pokalbiuose dėl darbo - kelis iš jų įveiksite?  ()

„Microsoft“, kaip ir daugelis technologinių kompanijų, anksčiau pokalbiuose dėl darbo naudojo galvosūkius. Tai padėdavo atrinkti tik pačius geriausius, protingiausius darbuotojus su puikiais loginio mąstymo įgūdžiais. Kai kurie iš šių galvosūkių plačiai pasklido internete, todėl dabar yra prieinami visiems. Štai 3 pavyzdžiai - kelis iš šių galvosūkių įveiksite?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sunku pasakyti, kiek skirtingų galvosūkių „Microsoft“ naudodavo, tačiau jų buvo tikrai nemažai. Kartais unikalūs galvosūkiai buvo naudojami tik tam tikruose regionuose dėl savo specifikos. 3 „Microsoft“ galvosūkius jums jau siūlėme praeitą savaitę, bet jų dar liko tikrai nemažai.

1. Miestelyje gyvena 100 vyrų su žmonomis. Moterys nuolat dalinasi gandais ir paslaptimis, visos pažįsta visas. Jei tik kuris nors vyras išduoda savo moterį su kita, meilužė apie tai papasakoja visoms, išskyrus to vyro žmoną - ji vienintelė lieka nesužinojusi. Miestelio įstatymai nurodo, kad jei kuris nors vyras yra neištikimas, žmona turi jį nužudyti tą pačią dieną, kai tai sužino. Kartą miestelyje viešai paskelbta, kad mažiausiai 1 vyras yra neištikimas, tačiau jokie vardai ir tikslus skaičius nėra atskleisti. Tuo pačiu pranešta, kad egzekucijos bus nutrauktos, kai neištikimų vyrų neliks. Kokių įvykių reikėtų tikėtis?

2. Ant trikampio kampų padėtos skruzdės ima žingsniuosi bet kuria pasirinkta kraštine. Kokia tikimybė, kad jokios skruzdės nesusitiks žingsniuodamos iki kito kampo (kokia tikimybė, kad visos ims žingsniuoti palei arba prieš laikrodžio rodyklę)?

3. 4 žmonės viduryje nakties turi pereiti sutrūnijusį tiltą. Šis tiltas vienu metu dar gali atlaikyti du žmones, tačiau ne daugiau. Juo taip pat per daug pavojinga eiti be žibintuvėlio, o visi šie 4 žmonės turi tik vieną žibintuvėlį. Jie taip pat nėra vienodai greiti - jaunesni eina greičiau nei senesni. Žmogus Nr. 1 tiltą įveiktų per 1 min., Nr. 2 - per 2 min., Nr. 3 - per 7 min., Nr. 4 - per 10 min. Koks yra greičiausias būdas įveikti tiltą, kad jis nesulūžtų ir niekam netektų eiti visiškoje tamsoje? Per kiek mažiausiai laiko šie žmonės gali įveikti tiltą?

Atsakymus surasite antrame straipsnio puslapyje.




1. Visi neištikimi vyrai bus nužudyti. Jei neištikimas tik vienas vyras, viena moteris pastebės, kad nieko apie jokią neištikimybę nebuvo girdėjusi. Taigi, supras, kad tai - jos vyras ir jį nužudys. Jei neištikimi du vyrai, šios moterys nežinos, ar tik vienas vyras, apie kurį yra girdėjusios, yra neištikimas, ar jų yra daugiau, todėl nieko nesiims. Antrą dieną supras, kad, kadangi niekas nebuvo nužudytas, tai neištikimų vyrų yra du, ir nužudy savo vyrus. Ir taip toliau - n dieną bus nužudytas n neištikimų vyrų skaičius (n=visi neištikimi vyrai).

2. Tikimybė - 1/4. Skruzdės nesusitiks tik jei visos ims žingsniuoti ta pačia kryptimi - prieš arba pagal laikrodžio rodyklę. Kiekviena skruzdė turi du pasirinkimus - eiti prieš arba pagal laikrodžio rodyklę. Taigi, tikimybė, kad skruzdės nesusitiks yra lygi X= Y (visos žingsniuos pagal laikrodžio rodyklę) + Z (visos žingsniuos prieš laikrodžio rodyklę). Pritaikę paprastą vidurinės mokyklos matematiką gauname:

X= 0,5x0,5x0,5 + 0,5x0,5x0,5
X= 0,25

3. Per 17 minučių. Dauguma žmonių mano, kad greičiausias žmogus gali tiesiog pervesti visus po vieną ir greitai nešioti žibintuvėlį. Tačiau tuomet žmonės užtruktų net 21 minutę (2+1+7+1+10=21). Taip pat dažnai padaroma kiek juokinga klaida, kai poros ėjimo laikas yra apskaičiuojamas sudedant abu laikus - iš tiesų du žmonės tiltą pereina lėtesnio žmogaus tempu. Taigi, yra ir greitesnis būdas (žmonės sunumeruoti pagal minutes):

1 ir 2 pereina
2 sugrįžta
7 ir 10 pereina
1 sugrįžta
1 ir 2 pereina.

Atrodo kaip labai daug minučių? Tačiau poros visada eina lėtesnio žmogaus tempu, todėl 2+2+10+1+2=17

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(18)
(13)
(5)

Komentarai ()