Kinijos mokyklų užduotys trikdo ir suaugusius - ar įveiksite šiuos pradinukams skirtus galvosūkius?  (7)

Kinijos mokyklų vadovėliai garsėja tuo, kad kartais pateikiami galvosūkiai yra sunkiai įveikiami ir suaugusiesiems. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad kartu būtų skatinamas ne tik loginis mąstymas, bet ir problemų sprendimo įgūdžiai. Pabandykite įveikti šiuos tris galvosūkius, kurie rimtai sutrikdė internautus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šie galvosūkiai buvo pateikti Kinijos pradinukams – turėkite tai omenyje. Tai reiškia, kad sprendimai nėra tokie sudėtingi, kaip gali pasirodyti. Kita vertus, nenustebkite, kad jums prireiks daugiau laiko nei vaikams tolimojoje Azijoje. Atsakymus surasite antrame straipsnio puslapyje.

1. Paprasta lygtis

Tai – gan paprasta lygtis. Tereikia apskaičiuoti, koks skaičius turėtų būti vietoje klaustuko.

2. Koks stalo aukštis?

Tai – jau šiek tiek sudėtingesnė užduotis. Turite apskaičiuoti, koks šio stalo aukštis. Taip pat galite pasvarstyti, koks yra katės ir vėžlio aukštis, tačiau tai nėra būtina užduoties dalis.

3. Nusisukęs laikrodis

Tai – įprastas laikrodis, tačiau jis buvo prastai pakabintas ir nežinia kaip pasisuko. Kadangi jokie skaičiai nėra pažymėti, sunku suprasti, koks dabar laikas. Ar galite pasakyti, kiek dabar valandų, pažvelgę į šį pasisukusį laikrodį?

Tiek tų užduočių. Pasistenkite jas įveikti greitai, nes tai nėra namų darbai – tik greitos užduotys, apšilimas prieš rimtą matematikos pamoką.

Atsakymai pateikiami antrame straipsnio puslapyje.

(58)
(23)
(35)

Komentarai (7)